Zyty, Teofila

To, kim jesteś, to Boży dar dla ciebie. To, kim się stajesz, to twój dar dla Boga.
Hans Urs von Balthasar

09 kwietnia 2023

09.04.2023r. - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

„W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy"

DZISIAJ – wszystkim parafianom i gościom w te radosne święta wielkanocne pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Życzymy wiele Bożych błogosławieństw; Niech Zmartwychwstały Chrystus obudzi w nas to, co uśpione, ożywi to, co jeszcze martwe. Niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie w radości i pokoju. Życzymy wiele nadziei i radości. Wesołego Alleluja!
Dziś i jutro odprawiamy Msze św. w parafii według porządku niedzielnego łącznie z Mszami na filiach.

W TYGODNIU – jutro mamy poniedziałek wielkanocny. Odprawimy Msze święte jak w każdą niedzielę. W najbliższy piątek nie ma postu. Oktawa Wielkanocy jest jedną wielką uroczystością.

Przyszła niedziela jest niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu  w godzinie miłosierdzia czyli o godzinie 15.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odprawimy godzinę miłosierdzia w kaplicy wystawienia, zmówimy pod przewodnictwem księdza koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po Mszach będziemy zbierać ofiary do puszek z przeznaczeniem na dzieci ukraińskie przebywające w Polsce.

PRZYPOMINAMY – wdzięczność wyrażamy ks. Piotrowi za wykonanie ciemnicy i grobu Bożego.

We wtorek 18 kwietnia o godz. 18.00 przyjedzie firma IMPRESJA  ze strojami do I Komunii świętej. Niech przyjdą ci, którzy nie odebrali jeszcze tych strojów a także ci, którzy mają poprawki.