Wniebowstąpienie Pańskie, uroczystość

Dominika, Pankracego

Jezus powiedział: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do końca świata”.
Mt 28, 20

Dz 1, 1-11 • Ps 47 • Ef 4, 1-13 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

09 marca 2013

10.03.2013r. - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

- w naszej parafii rozpoczynamy trzydniowe wielkopostne rekolekcje. Przeprowadzi je ks. dr Włodzimierz Kowalik wikariusz biskupi ds. Administracyjno - Ekonomicznych naszej Kurii Metropolitalnej. Dziś jest dzień nauk stanowych. Weźmy chętny  udział w tych rekolekcjach i zachęcajmy  naszych bliskich do gorliwego w nich udziału.

W TYGODNIU - dzieci szkolne w poniedziałek i wtorek przyjdą do kościoła na godz. 10.15. Młodzież z Gimnazjum ma przez dwa dni zajęcia rekolekcyjne w kościele o godz. 15.Msze św. w dni rekolekcyjne będziemy odprawiać w godzinach: 9.00, 11.00, 16.00 i 17.00. W dni powszednie rekolekcji Msza o godz. 7.00 rano będzie bez nauki , będzie niejako poza rekolekcjami. Dla dorosłych przeznaczone są Msze o godz. 9.00 i 17.00. We wtorek o godz. 9.00 odprawimy Mszę dla chorych i starszych. Udzielimy na tej Mszy św. Sakramentu Namaszczenia  wszystkim obecnym chorym. którzy najpierw musza się wyspowiadać. Obłożnie chorych odwiedzimy z sakramentami w domach, w najbliższy czwartek od godz. 10.00. Najpierw będziemy u chorych mieszkających po stronie południowej od torów kolejowych, np. Plucice, a od godz. 14.00 u parafian mieszkających po przeciwnej stronie torów. Chorych zgłaszamy w czasie rekolekcji w zakrystii.  Poniedziałek i wtorek są dniami naszej rekolekcyjnej spowiedzi. Będzie wtedy wielu księży. Nie odkładajmy spowiedzi  na później, zwłaszcza na niedzielę Palmową. Program rekolekcji powinien do nas dotrzeć w kopercie – wysłaliśmy je do wszystkich rodzin parafii. Jest też wywieszony w gablocie.

W czwartek po rekolekcjach o godz. 9.00 odprawimy Mszę św. za naszych bliskich zmarłych.

W piątek po rekolekcjach odprawimy jedną Drogę Krzyżową, będzie ona na gorzkowickim Rynku, jeśli pozwoli nam na to aura. Początek o godz. 16.30. Po Drodze Krzyżowej będzie odprawiona Msza św. wieczorna.  Będzie to Msza święta zbiorowa z Nowenną do Miłosierdzia Bożego, bo będzie to trzeci piątek marca, dzień szczególnej modlitwy do Bożego Miłosierdzia.

PRZYPOMINAMY - na kwiaty do Bożego Grobu złożono następujące  ofiary: ul. Krzywoustego, Jana Kazimierza i część ul. Bolesława Chrobrego: 440 zł, ul. Mieszka I: 167 zł, ul. Łokietka: 90 zł, ul. św. Wojciecha: 75 zł, Bukowina: 70 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym. Bóg zapłać! Na budowę kaplicy cmentarnej złożono ostatnio ofiarę z Bukowiny w kwocie 440 zł. Bóg zapłać! Taca w ostatni dzień rekolekcji będzie wyrazem naszej wdzięczności Księdzu Rekolekcjoniście za trud ich wygłoszenia. Umiejmy być wdzięczni!

Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy w minionym tygodniu w sklepach i marketach złożyli dary żywnościowe w ramach zbiórki Caritas z przeznaczeniem na paczki świąteczne dla najuboższych. Będzie można złożyć jeszcze takie dary za tydzień do koszów, które będą stać w przedsionku kościoła.