5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

18 kwietnia 2023

16.04.2023r. - Druga Niedziela Wielkanocy - Miłosierdzia Bożego

Dzisiaj -
II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). Stąd dziś w naszej świątyni przed Najświętszym Sakramentem o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy.

Przypominamy - dzisiaj w sposób szczególny dziękujemy wszystkim pracownikom naszego diecezjalnego CARITAS w ich święto patronalne.  Przed kościołem możemy złożyć ofiarę do puszek aby wspomóc dzieci z Ukrainy, którymi opiekuje się nasz CARITAS.
Niestety musimy przełożyć nasze dzisiejsze spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Termin nowego spotkania to niedziela 23 kwietnia o godzinie 11.00 bezpośrednio po Mszy św.
We wtorek zapraszamy po odbiór strojów liturgicznych. Firma IMPRESJA będzie obecna o godz. 18.30 na salkach parafialnych.

W Oktawie Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, dnia 14 kwietnia 2023r. w wieku 91 lat, odeszła do Pana śp. Adela BRYŁKA, Mama ks. Kan. Ryszarda Bryłki, Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach. Msza św. Pogrzebowa pod przewodnictwem Bp. Antoniego Długosza zostanie odprawiona 17 kwietnia – poniedziałek – godz. 13.00 w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Radomyślu Wielkim. Po mszy złożenie ciała śp. Adeli na cmentarzu parafialnym pw. Nawiedzenia N.M.P w Zdziarcu.

Wszechmogący Boże, pokornie Cie błagamy, okaż miłosierdzie Twojej służebnicy Adeli, którą na tym świecie zaliczyłeś do Twojego ludu i przyjmij ja do grona Twoich świętych w królestwie pokoju i światła. Przez Chrystusa,  Pana naszego. Amen.

Wyjazd autokaru spod kościoła parafialnego w Gorzkowicach 17 kwietnia 2023r. o godz. 08.30. Prosimy o dokonywanie zapisów po Mszy św. w zakrystii !

W poniedziałek 17 kwietnia Msza wieczorna odwołana intencje zostały przeniesione na ranną mszę.