5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

23 kwietnia 2023

23.04.2023r. - III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dzisiaj
– dzisiejsza Niedziela jest niedzielą biblijną i rozpoczyna w kościele XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego celem jest zgłębiania tajemnic Słowa Bożego danego nam jako Objawienia Boga dla nas ludzi wierzących. Sama niedziela to już 7 Ogólnopolska Niedziela Czytania Pisma Świętego, ma być ona mobilizacją do częstego sięgania i czytania Biblii.

W tygodniu – w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w poniedziałek(przeniesiona z niedzieli) Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski
- we wtorek: Święto św. Marka, ewangelisty
- w sobotę: Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

W sobotę to jest 29 kwietnia o godzinie 11.30 w kościele spotkanie dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klas 7 oraz 8 szkoły podstawowej

Przypominamy – jak co miesiąc w ostatni piątek miesiąca tak i w ten zapraszamy na drogę krzyżową po kalwarii na Pociesznej Górce. W tym miesiącu i następnym z racji trwającego okresu Wielkanocnego ta droga przyjmie postać Drogi Światła - nabożeństwa jeszcze mało znanego w Polsce, przez co tym bardziej zachęcamy do udziału. Rozpoczynamy ją w piątek o godzinie 19.00. Prosimy zabrać ze sobą świece.

Prosimy o oczyszczenie i odnowienie krzyży przydrożnych oraz kapliczek z racji zbliżającego się miesiąca majowego. Ponieważ wierzymy, że tradycja śpiewania litanii Loretańskiej ku czci Matki Bożej w tych miejscach jeszcze nie umarła, a także będziemy chcieli w najbliższym czasie rozpocząć objazd parafii i sprawowanie Mszy Świętych o Urodzaje.