5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

07 maja 2023

07.05.2023r. - V Niedziela Wielkanocna

„Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł,
których Ja dokonuję, a nawet większe od tych uczyni”

Dzisiaj – na sumie z racji jutrzejszej uroczystości św. Stanisława, biskupa,  odprawimy Mszę Świętą Zbiorową za zmarłych Stanisławów i Stanisławy.

W tygodniu – w nadchodzącym tygodniu przypada:
-
w poniedziałek: Uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, Głównego Patrona Polski
-
w środę: Msza Święta wieczorna jak co tydzień będzie zbiorową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józef
- w sobotę:  wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, z tej racji przeżywamy w kaplicy dojazdowej na Kotkowie odpust na który zapraszamy zwłaszcza parafian z terenu Kotkowa i pobliskich wiosek  ale także czcicieli Matki Bożej z pozostałej części parafii, gdyż ta uroczystość będzie połączona z pierwszym nabożeństwem Fatimskim. Różaniec fatimski rozpoczniemy o 14.30, a Mszę św. odpustową o 15.00

Trwając w miesiącu maju przypominamy, że Nabożeństwa Majowe w naszej świątyni są codziennie po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy, również do śpiewania litanii Loretańskiej w pobliżu krzyży i kapliczek przydrożnych.

W tym tygodniu Mszę Święte o urodzaje będą o godzinie 18 w poniedziałek w Żuchowicach, w czwartek w Kolonii Żuchowice, a w piątek w Szczukocicach. Prosimy o przygotowanie polowych w ołtarzy i o pojazd dla księdza na 20 minut przed Mszą Świętą.

W środę o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących sie do I Komunii Świętej z fotografem.

W sobotę to jest 13 maja o godzinie 12.00 odbędzie się w kościele spotkanie dla młodzieży przygotowującej  się do sakramentu bierzmowania z klas 7 .

Przypominamy - zbliża się termin święceń kapłańskich naszego diakona Sebastiana. Będzie to 27 maja, przyjmujemy zapisy na autobus który pojedzie do katedry na te święcenia.

Niedzielę 4 czerwca z powodu Mszy prymicyjnej o godzinie 11.30 Mszę święte na filiach - w tym odpust na Jasnej Górce będzie o godzinie 9.30.

Za tydzień na wszystkich Mszach Świętych ojciec paulin Zbigniew Ptaszek będzie głosił kazania o Mszy Świętej, a po nich rozprowadzał książki również w tej tematyce.