5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

14 maja 2023

14.05.2023r. - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

- od Dziś do środy włącznie obchodzimy Dni Modlitw O Urodzaje i za kraje głodujące(dawne Dni Krzyżowe). Będziemy modlić sie o błogosławieństwo dla wszelkiej ludzkiej pracy.

W TYGODNIU – w nadchodzącym tygodniu przypada:
- we wtorek: Święto św. Andrzeja Boboli prezbitera i męczennika, Patrona Polski
- od piątku: zaczniemy odprawiać Nowennę do Ducha Świętego

Za Tydzień 21 maja na Mszy Świętej o godzinie 10.30 będziemy w naszej parafii przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W związku z tym ogłaszamy kilka spraw:
- w piątek po Mszy wieczornej około godziny 19.00 będzie sprzątanie kościoła. Prosimy na to sprzątanie rodziców, których nie było na poprzednim sprzątaniu kościoła. Trzeba będzie odkurzyć kościół i posprzątać jego otoczenie
- w sobotę od godziny 10.00 będzie spowiedź dzieci przed I Komunią, a także spowiedź dla rodziców i chrzestnych i pozostałych z rodzin dzieci pierwszokomunijnych
- prosimy niezainteresowanych I Komunią Świętą, a więc wiernych nie będących rodziną dzieci przystępujących, aby przyjść na inne Msze Święte w tym dniu, by najbliżsi dzieci mogli spokojnie przezywać uroczystość siedząc w ławkach
- za tydzień nie będzie wyjątkowo sumy. Natomiast Mszę Święte dojazdowe w Kotkowie i Jasnej Górce będą o godzinie 14.00.

W tym tygodniu Mszę Święte o urodzaje będą o godzinie 18 w czwartek w Kolonii Plucice, w piątek w Plucicach, a w sobotę na Bukowinie. Prosimy o przygotowanie polowych w ołtarzy i o pojazd dla księdza na kwadrans przed Mszą Świętą.

PRZYPOMINAMY – przyjmujemy zapisy na autobus który pojedzie do katedry na świecenia kapłańskie diakona Sebastiana 27 maja. Również zapisy na powrotnego busa z drogi światła, którą będziemy szli na pocieszną górkę z naszego kościała 26 maja po Mszy Świętej wieczornej.

Bóg zapłać za anonimową ofiarę w kwocie 200 złotych na chodnik wokół kościoła. Ksiądz proboszcz na zapytanie parafian podaje, że kostka brukowa z transportem kosztowała 33.000 zł.

Pieniądze, które zostały po urządzeniu ciemnicy i grobu Bożego są przeznaczone na zakup kwiatów przez cały rok.

Dziękujemy panu Krakowiakowi wraz z kilkoma panami z Gorzkowiczek, dziękujemy panu Orlikowi oraz dziękujemy pani z Sołtys z Grabostowa z ekipą za wszelki trud i pomoc w porządkowaniu otoczenia kościoła i plebanii.

OGŁOSZENIE NATURY SPOŁECZNEJ - za tydzień przy miejscowej remizie OSP w godzinach 9 - 13.00 będzie można oddać krew w ramach honorowego krwiodawstwa