5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

21 maja 2023

21.05.2023r. - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

– obchodzimy święto Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy o godz. 10.15 będzie uroczystość I Komunii świętej. W związku z tym nie będzie dziś sumy; w Kotkowie  i na Jasnej Górce Msze o godz.14.00.

Cieszymy się z doprowadzenia do I Komunii świętej dzieci klas III. Podtrzymujmy w nich ducha pobożności, który w tych dniach zrodził się w ich duszach. Niech rodzice i ich chrzestni dalej otaczają ich religijną troską, pomogą im odprawić po I Komunii 9 pierwszych piątków miesiąca w przyszłym roku szkolnym. Dziękujemy tym rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w życie naszej parafialnej wspólnoty, zadbali o czystość i ład w naszym kościele, który jest naszym wspólnym domem. Wyrażamy wdzięczność tym, którzy podjęli się jakichkolwiek funkcji w przygotowanie I Komunii świętej.  Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar dla parafii – komplet ornatów i stuł do konfesjonałów. Bardzo dziękuję ks. Piotrowi za katechizację dzieci i przygotowanie dzisiejszej liturgii. Po Mszy zrobimy sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Od jutra zaś, dzieci będą mieć tzw. „biały tydzień” – przychodzić będą w liturgicznych strojach komunijnych na nabożeństwo o godz. 18.00.

W  TYGODNIU – w środę najbliższą ok. godz.19 dotrze do parafii piesza pielgrzymka z Łowicza; będzie nocować w Plucicach. Prosimy tamtejszych parafian o gościnne przyjęcie pielgrzymów.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada: w środę wspomnienie Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych a w piątek wspomnienie św. Filipa Neri prezbitera.

PRZYPOMINAMY – w tym tygodniu Msze św. o urodzaje będą sprawowane o godz.18:00 we wtorek – Ryszardów, w czwartek –Sobaków, w piątek -Sobakówek, w sobotę w kaplicy w Kotkowie o godz. 16:00 o urodzaje dla wiosek uczęszczających tam na Msze.

W przyszłą niedzielę na sumie będziemy obchodzić I rocznicę Komunii świętej. W związku z tym będzie próba dla dzieci w poniedziałek o godzinie 17:00,  a w piątek o godzinie 17:00 próba i spowiedź.

W piątek o godz. 19:00 będzie przeprowadzona Droga Światła z Gorzkowic na Pocieszną Górkę. Zapisy na busa w kancelarii. Zapraszamy.

W najbliższą sobotę o godzinie 10:00 w katedrze częstochowskiej przyjmie święcenia kapłańskie diakon nasz parafianin Sebastian Woźniak. Wyjazd pojazdu spod kościoła na święcenia będzie o godz.8:00.

Za dwa tygodnie obchodzić będziemy doroczny odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej w Czernie, na Jasnej Górce. Suma będzie tam odprawiona o godz.9.30 z powodu prymicji ks Sebastiana Woźniaka.