5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

28 maja 2023

27.05.2023r. - NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

„Przybądź Duchu Święty”

DZISIAJ - przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny, a zaczyna się czas zwykły w ciągu roku. Jeszcze tylko przez tydzień można przystąpić do spowiedzi wielkanocnej wypełniając co nakazuje jedno z  przykazań kościelnych.

Dzisiaj o godz. 11.00 na Pociesznej Górce w parafii Bęczkowice obchodzony jest coroczny odpust. U nas w parafii na Mszy o godz.11.30 obchodzimy rocznicę I Komunii świętej.

W TYGODNIU – jutro drugi dzień „Zielonych Świąt” – święto NMP Matki Kościoła. Dodatkowa Msza.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada też w środę święto Nawiedzenia N.M.P. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy.

Mszę świętą urodzaje tym tygodniu odprawimy w czwartek w Bujnicach.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca. Spowiedź w I piątek rano na Mszy św. a popołudniu od godz.17.30. Do zgłoszonych na stałe chorych pojedziemy z sakramentami w piątek o godzinie 9.00.

PRZYPOMINAMY – za tydzień przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej – dzień odpustu na Jasnej Górce w Czernie. Suma odpustowa odprawiona tam będzie wyjątkowo godzinie 9.30 a to z powodu Prymicji Ks. Sebastiana Woźniaka na sumie w Gorzkowicach. Tamtejszych parafian prosimy o poczynienie przygotowań do odpustu: posprzątanie i ozdobienie kościółka. Obiadu odpustowego prosimy w tym roku nie szykować. W Gorzkowicach za tydzień nie będzie Mszy o godzinie 10.15- będziemy prowadzić  z domu w Gorzkowiczkach na pierwszą Mszę św. w parafii Księdza Prymicjanta. W Kotkowie Msza św. za tydzień też o godz.9.30.

Na dziesięć dni przed Bożym Ciałem podajemy trasę eucharystycznej procesji. W tym roku pójdziemy z procesją Bożego Ciała ulicą Kościelną do ulicy Przemysłowej.  Ołtarze usytuowane będą w następujących miejscach:

I ołtarz – przy skrzyżowaniu z ul. Szkolną. Przygotują go parafianie osiedla za szkołą.
II ołtarz  – przy skrzyżowaniu a ul. Polną Przygotują go parafianie z ul. Polnej.
III ołtarz – przy skrzyżowaniu  z ul. Przemysłową. Przygotują go parafianie z ul. Przemysłowej.
IV ołtarz – naprzeciwko Szkoły Podstawowej . Przygotują go parafianie z ul. Kościelnej.

Wyczytani parafianie zgłoszą się do parafii po stelaże ołtarzy i plansze eucharystyczne a sami postarają się o płótna i kwiaty.

Taca dzisiejsza jest tacą inwestycyjną, w czwartą niedzielę miesiąca. Zbieramy fundusze na położenie chodnika wokół naszego kościoła.