5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

03 czerwca 2023

04.06.2023r. - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

"Wierzę w Ciebie Boże żywy w Trójcy jedyny prawdziwy”

DZISIAJ – w dniu dzisiejszym przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W filialnym kościółku na Jasnej Górce w Czernie przypada odpust. Suma odpustowa będzie  odprawiona tam o  godz. 9.30, a to z powodu Mszy prymicyjnej ks. Sebastiana Woźniaka o godz. 11.30.Nie będzie dziś Mszy o godzinie 10.15 bo będziemy uroczyście prowadzili Księdza Prymicjanta z domu do kościoła parafialnego. W Kotkowie dzisiejsza Msza będzie o godz. 9.30.

W TYGODNIU – w najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, dawne Boże Ciało. W tym dniu, w kościele parafialnym odprawimy Msze według następującego porządku: godz. 7.00, 9.00, 10.15 i 17.00. Po Mszy o godz. 10.15 wyruszymy w uroczystej procesji do czterech ołtarzy. Trasę procesji i usytuowanie ołtarzy podaliśmy już przed tygodniem – idziemy w tym roku z procesją ulicą Kościelną do ul. Przemysłowej. Prosimy o przygotowanie ołtarzy - do odebrania w parafii są eucharystyczne plansze i stelaże ołtarzy. Zapraszamy do czynnego udziału w procesji całą asystę: obsadę do chorągwi, feretronów, poduszek, służbę liturgiczną, straż pożarną, orkiestrę dętą i wszystkich parafian. W procesji obowiązkowo wezmą udział w strojach pierwszo-komunijnych dzieci klas III-ich. Dziewczęta będą sypać przed Najświętszym Sakramentem kwiatki, chłopcy pójdą w szpalerze procesji.  Próba sypania kwiatków będzie we wtorek o godz. 19.00 . Parafian na trasie procesji prosimy o przystrojenie domów i okien. Przez całą oktawę Bożego Ciała będziemy urządzać procesję eucharystyczną wokół kościoła złączoną z wieczornym nabożeństwem; przychodźmy jak najliczniej, serdecznie zapraszamy!

W tym tygodniu wypada też wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

W sobotę o godz. 11.00 będzie katecheza przed bierzmowaniem dla klas szóstych.

PRZYPOMINAMY – Msze święte o urodzaje w tym tygodniu będą odprawione w środę  o godz. 16.00 w kościółku na Jasnej Górce dla Czerna.

Zbliża się coraz bardziej termin naszej parafialnej pielgrzymki na Jasną Górę która rozpocznie się 13 lipca. Prosimy już o przygotowywanie wozów do przewozu bagażu.

Serdecznie dziękujemy za tacę inwestycyjną z zeszłej niedzieli. Parafianie złożyli ofiarę w kwocie 10.071 zł.