Zyty, Teofila

To, kim jesteś, to Boży dar dla ciebie. To, kim się stajesz, to twój dar dla Boga.
Hans Urs von Balthasar

11 czerwca 2023

11.06.2023r. - X NIEDZIELA ZWYKŁA

– mamy obecnie oktawę Bożego Ciała. Codziennie po Mszy wieczornej urządzamy procesję eucharystyczną wokół kościoła. Serdecznie na nią wszystkich parafian zapraszamy. Prosimy, aby dziewczęta po I Komunii sypały kwiatki codziennie aż do piątku włącznie.

W TYGODNIU – zakończenie oktawy będzie w  czwartek. W tym dniu też na Mszy wieczornej będzie poświęcenie wianków oraz błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy.

W piątek najbliższy wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa  – dzień naszego parafialnego odpustu. W tym dniu odprawimy Msze święte w godzinach : 7.00, 9.00 i 18.00. Sumą odpustową będzie Msza o godz. 18.00.Zapraszamy na nią asystę do procesji. W piątek wolno spożywać pokarmy mięsne.

Ponadto w kalendarzu liturgicznym przypada:
- w poniedziałek wspomnienie błogosławionych męczenników Ludwika Rocha Gietyngiera i Maksymiliana Binkiewicza pierwszych męczenników częstochowskich
- we wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Wtorek jest 13 dniem w miesiącu. W ten dzień odprawimy nabożeństwo fatimskie. Zaczniemy je Różańcem o godzinie 17.30
- w środę wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,
- w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny

W przyszłą niedzielę po sumie urządzimy ostatnią w tym roku procesję eucharystyczną kończąc obchody odpustu parafialnego.