5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

09 lipca 2023

09.07.2023r. - XIV Niedziela Zwykła

W TYGODNIU –
we wtorek  około godziny 17.00 przybędzie na nocleg do Gorzkowic piesza pielgrzymka z Piotrkowa Trybunalskiego. Prosimy parafian by gościnnie podjęli pielgrzymów.

W czwartek planowany jest początek naszej parafialnej, pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Jeśli jednak nie będzie dalszych zapisów pielgrzymka będzie odwołana. Dwadzieścia osób to za mało by urządzać pielgrzymkę.  Zachęcamy  więc do zapisywania się na pielgrzymkę po Mszach w zakrystii lub kancelarii. Wyjątkowo kancelaria będzie czynna w środę. W środę okazja do spowiedzi dla pielgrzymów od 17:00.

W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- we wtorek - święto św. Benedykta Patrona Europy
- w środę  - wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
- w  czwartek - wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
- w sobotę - wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

Jeśli pielgrzymka dojdzie do skutku, to zamówimy autobus na niedzielę by zawiózł chętnych  do wspólnej Mszy świętej, drogi krzyżowej i modlitwy z pielgrzymami. Wyjazd autobusu byłby spod kościoła o godzinie 7.30.Przyjmujemy zapisy.