5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

16 lipca 2023

16.07.2023r. - XV NIEDZIELA ZWYKŁA

– w dniu dzisiejszym nasza parafialna pielgrzymka przebywa na Jasnej Górze. O godz. 9.00 w kaplicy Cudownego Obrazu będzie odprawiona Msza św. odpustowa z racji M.B. Szkaplerznej. Dołączy do nich 34 pielgrzymów, którzy podjechali  na Jasną Górę autobusem. Po Mszy na wałach jasnogórskich będzie odprawiona Droga krzyżowa. Powrót pielgrzymki we wtorek ok. godz.18.45. Tradycyjnie wyjdźmy im na spotkanie, okazując wdzięczność , że podjęli trud pątniczy, by wyprosić łaski dla całej parafii. Zachęcamy witających, by dołączyli do kolumny pielgrzymów zdążających do kościoła.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca,   który jest poświęcony Miłosierdziu Bożemu. O godzinie 18.00 odprawimy Mszę zbiorową do Bożego Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę  po Mszach o godz. 9.00 i 11.30  w związku ze zbliżającym się wspomnieniem św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych oraz modlitwy za kierowców i podróżujących o bezpieczną jazdę i podróż. Prosimy podjechać swymi pojazdami na Mszę św. i ustawić się na placu kościelnym i w pobliżu kościoła.

Ponadto w sobotę najbliższą przypada święto św. Marii Magdaleny, apostołki apostołów.