Zyty, Teofila

To, kim jesteś, to Boży dar dla ciebie. To, kim się stajesz, to twój dar dla Boga.
Hans Urs von Balthasar

23 lipca 2023

23.07.2023r. - XVI Niedziela Zwykła

– w dniu dzisiejszym po Mszach o godzinie 9:00 i 11:30 będzie poświęcenie i błogosławieństwo pojazdów mechanicznych w związku z przypadającym we wtorek wspomnieniem św. Krzysztofa. Prosimy o podjechanie swymi pojazdami jak najbliżej kościoła.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu wypada:
- w poniedziałek wspomnienie św. Kingi, dziewicy
- we wtorek - święto św. Jakuba Apostoła
- w środę wspomnienie  świętych Joachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny. Jest to dzień wdzięczności rodzicom,dziatkom i emerytom
- w sobotę - wspomnienie świętych Marty, Marii i łazarza

PRZYPOMINAMY – przypominamy parafianom, że w każdą środę odprawiamy wieczorem nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pragniemy, aby wszyscy zauważyli jej piękno i skuteczność. Serdecznie wszystkich na tę nowennę zapraszamy.

Zachęcamy  do kupna i poczytania naszego diecezjalnego tygodnika NIEDZIELA.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pieszym pielgrzymom na Jasną Górę. Dziękujemy panu wójtowi z dwukrotne dostarczenie zupy dla pielgrzymów a piekarni z Grabostowa za bułki i chleb. Bóg zapłać!

Za tydzień przypada ostatnia niedziela w miesiącu. Jest więc to niedziela inwestycyjna. Kto jeszcze nie złożył ofiary na kostkę, będzie mógł to uczynić.

Na położenie kostki brukowej jesteśmy umówieni z wykonawcom na miesiąc październik.

Droga Krzyżowa na Pociesznej Górce w najbliższy piątek nie odbędzie się.