5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

06 sierpnia 2023

06.08.2023r. - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
-  w kalendarzu liturgicznym dziś przypada Święto Przemienienia Pańskiego.  Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.30, 17.00, a w Kotkowie o  godz. 10.15.
- we wtorek - wspomnienie św. Dominika, prezbitera
- w  środę - święto  środę Benedykty od Krzyża/Edyty Stein/,dziewicy i męczennicy
- w czwartek - święto świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika
- w sobotę - wspomnienie św. Klary dziewicy

W piątek 11 sierpnia  około godziny 14.00 dotrze do nas piesza Pielgrzymka idąca z Łowicza na Jasną Górę. Wszystkich duchownych  podejmiemy obiadem. Pozostałych pielgrzymów podejmiemy zupą z chlebem, przyjmiemy ich na ogrodzie plebańskim, gdzie wydadzą im posiłek parafianie z Bujniczki - 50l. zupy , Osiedle za szkołą - 50 l. zupy z chlebem i Szczukocice - 50 l. zupy z chlebem. Chleb dostarczy parafia. Zupy mogą być mięsne ponieważ pielgrzymi mają dyspensę od piątkowego postu.

W sobotę 12 sierpnia przez parafię przejdzie pielgrzymka niepełnosprawnych z Warszawy. Około godziny 7.30 będą mieć odpoczynek w Szczepanowicach a około godz.9.30 w Plucicach. Tamtejszych parafian prosimy o dostarczenie pielgrzymom napojów chłodzących. Następnie niepełnosprawni przemieszczą się do Krzemieniewic na Mszę i obiad.

PRZYPOMINAMY – rolnikom o pozostawieniu niewymłóconych kłosów zbóż na dożynkowe wieńce. Gospodarzami tegorocznych dożynek będą Bujniczki. Prosimy o wybranie spośród siebie starostów dożynkowych.