Zyty, Teofila

To, kim jesteś, to Boży dar dla ciebie. To, kim się stajesz, to twój dar dla Boga.
Hans Urs von Balthasar

13 sierpnia 2023

13.08.2023r. - XIX Niedziela Zwykła

W TYGODNIU
– we wtorek  przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W kościele parafialnym odprawimy Msze święte w godzinach : 7.00, 9.00, 11.30 i 17.00. Na wszystkich Mszach będzie poświęcenie ziół i kwiatów. Sumę odprawimy za Ojczyznę oraz poległych w jej obronie żołnierzy; w tym dniu przypada też Dzień Wojska Polskiego w rocznice słynnej bitwy warszawskiej w 1920 r.

Ponadto w kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika a w czwartek wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

Od czwartku będziemy odprawiać nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej. Nowenna będzie  na Mszy popołudniowej. Wyjątkiem będzie przyszła niedziela, kiedy to nowenna ta będzie na sumie.

Najbliższy piątek jako trzeci w miesiącu poświęcony jest kultowi Bożego Miłosierdzia. O godzinie 18.00 odprawimy Mszę św. o Bożym Miłosierdziu,  po Mszy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Msza św. piątkowa będzie Mszą zbiorową za zmarłych z naszej wspólnoty.

PRZYPOMINAMY – bardzo gorąco dziękujemy za podjęcie w piątek posiłkiem południowym pieszych pielgrzymów z Łowicza. Podziękowanie to kierujemy do  wsi: Szczukocice,  Bujniczki i osiedla za szkołą. Niech Bóg wynagrodzi wam wszystkim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.

Już dziś powiadamiamy parafian, że droga krzyżowa w ostatni piątek sierpnia będzie dłuższa i będzie prowadzić przez Bęczkowice na Pocieszną Górkę.