5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

03 września 2023

03.09.2023r. - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

– od dziś po wakacjach wznawiamy odprawianie w każdą niedzielę Mszy świętej o godz.10.15. Jest to Msza dla dzieci. W sposób szczególny zapraszamy dzieci przygotowujące się do Sakramentu I Komunii Św.

W TYGODNIU – w najbliższy piątek 08. 09 przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zwane inaczej Świętem Matki Bożej Siewnej. Godz. Nabożeństw  7.00; 9.00 i 18.00. Na wszystkich Mszach poświęcenie ziarna do siewu.

W sobotę  przypada 17 rocznica święceń biskupich Arcybiskupa Wacława Depo. W modlitwie powszechnej uwzględnimy stosowne wezwanie.

W tym tygodniu po wakacjach wznawiają prace i działalność w  parafii wszystkie grupy i ruchy katolickie:

Ministranci  i lektorzy będą mieć spotkania  w soboty o godz. 10.00.
Próby chóru parafialnego odbywają się w salce przy plebani w piątki o godz. 19.30.
Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia będzie mieć spotkania w każdy piątek po Mszy św. wieczornej.
Zapraszamy na powyższe spotkania parafialnych grup wszystkich dotychczasowych uczestników ale zapraszamy także nowych chętnych – Dajmy Panu Bogu szanse na przemianę naszych serc.

PRZYPOMINAMY – dzieci przygotowujące się w tym roku szkolnym do I Komunii świętej oraz młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania otrzymają na nowy rok szkolny kontrolki praktyk religijnych.

Msza na rozpoczęcie roku szkolnego będzie odprawiona w poniedziałek 04.09.2023r. o godz. 08.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców oraz dyrekcję z gronem pedagogicznym.
Za tydzień na Mszy świętej o godz. 10.15 poświęcimy tornistry i przybory szkolne wszystkim dzieciom. Zapraszamy dzieci i ich rodziców. Bezpośrednio po Eucharystii spotkanie z rodzicami dzieci kl. 3 obecność obowiązkowa.