5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

24 września 2023

24.09.2023r. - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

– zostaliśmy zaproszeni do winnicy Bożej — Kościoła. Przez swoją pracę, życie rodzinne, życie społeczne mamy wypełniać powołanie chrześcijańskie. Każdy czas i każda praca ma nas zbliżać do Chrystusa, by otrzymać zapłatę od Boga. Dzisiaj wzywa nas Bóg, byśmy przemyśleli swoją obecność w Kościele, swoje życie religijne, zawodowe    i społeczne. Najświętsza ofiara, na której zgromadziliśmy się, to także zadanie, by przez nią uświęcać siebie i świat.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w środę – wspomnienie św. Wincentego A Paulo
- w czwartek – wspomnienie św. Wacława , męczennika. W tym dniu pamiętajmy o naszym Abp. Wacławie Depo pasterzu naszej Archidiecezji, zawierzmy go w naszych modlitwach N.M.P Częstochowskiej i wstawiennictwu jego św. patrona
- w piątek - święto św. Archaniołów : Michała, Gabriela i Rafała
- w sobotę – wspomnienie św. Hieronima

Od niedzieli 01 października rozpoczynamy Nabożeństwo Różańcowe, wszelkie    szczegóły dotyczące nabożeństw podamy wam za tydzień w ogłoszeniach.

PRZYPOMINAMY – dzisiaj przy OSP w Gorzkowicach można oddać krew w godz. 10.00 – 13.00

Zbiórki Liturgicznej Służby Ołtarza:
- starsi ministranci: piątek godz. 17.00
- kandydaci sobota: godz. 10.00

W piątek 22 września o godz. 19.00 Droga Krzyżowa na Pociesznej Górce.