Filipa, Ignacego

Miłość winna nadawać wartość każdej chwili.
bł. Michał Sopoćko

Dz 18, 23-28 • Ps 47 • J 16, 23b-28 liturgia dnia

16 marca 2013

17.03.2013r. - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

- do koszów  stojących w przedsionku kościoła można złożyć nie psujące się produkty spożywcze i artykuły chemiczne z których zrobimy paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom!

W TYGODNIU - w najbliższy wtorek obchodzimy w liturgii Uroczystość św. Józefa. Msza wieczorna w tym dniu będzie Mszą zbiorową za zmarłych o imieniu Józef i Józefa. Można ich zgłaszać do ostatniej chwili. W czwartek po Mszy wieczornej odbędzie się marcowe spotkanie Kręgu Biblijnego. W piątek odprawimy dwie Drogi Krzyżowe: o godz.16.00 i o godz.17.30.W tym dniu w sali przy plebani  o godz.19.00 rodzice dzieci klas II będą mogli odebrać stroje komunijne. Zapraszamy z dziećmi by je przymierzyły. W najbliższą sobotę  23 marca mamy dobę eucharystyczną w kościółku w Kotkowie. O godz.7.00 rano będzie tam odprawiona Msza święta, po niej będzie wystawiony Najświętszy Sakrament.
W sobotę o godz.10.00 zapraszamy na gruntowne sprzątanie kościoła rodziców dzieci klasy II „b” i tych rodziców dzieci z klasy II a którzy nie sprzątali kościoła w adwencie. Prosimy o przyniesienie przyborów do sprzątania. Potrzebnych będzie kilku ojców, bowiem chcemy odsunąć wszystkie ławki i posprzątać pod nimi. Proszę nie zawieść!
Przyszła niedziela jest niedzielą Palmową. Poświęcenie palm będzie u nas na wszystkich Mszach a na Mszy o godz. 10.15 będzie procesja z palmami po kościele.  Prosimy rodziców, aby przygotowali dzieciom palmy i razem z nimi przyszli do kościoła.

PRZYPOMINAMY - na kwiaty do Bożego Grobu złożono ofiary: Gorzkowiczki i Józefina – 566 zł, Żuchowice – 310 zł, Żywy Różaniec i mieszkańcy Kolonii Plucice – 272 zł, Bujniczki i Pieńki Gorzkowskie – 240 zł, Plucice wraz z Kołem Żywego Różańca – 222 zł, ul. Chrobrego – 215 zł, ul. Kazimierza Wielkiego – 200 zł, Kolonia Żuchowice – 200 zł, Szczukocice – 180 zł, ul. Galla Anonima – 60 zł, ul. Królowej Jadwigi – 60 zł, Janina i Bogusław Ławniczek – 40 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym te ofiary.
Na Kościół złożono w kopertach ofiary: Kućmierz Jadwiga, Madaliński Stanisław i Wiernicki Jan po 50 zł, oraz cztery ofiary po 20 zł. Serdecznie dziękujemy.
Na kaplicę  cmentarną ofiarę w kwocie 1.040 zł złożono z Kolonii Żuchowice, 120 zł złożyła Świerczyńska Barbara. Bóg zapłać!
Taca  w przyszłą niedziele będzie przeznaczona na spłatę kosztów ogrzewania naszego kościoła w tym miesiącu.