5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

15 października 2023

15.10.2023r. - XXVIII Niedziela Zwykła

– jutro wypada dokładnie 45 lat, jak na konklawe kardynałowie wybrali na papieża arcybiskupa Krakowa Karola Wojtyłę. Dziękujmy dziś Bogu za tego wielkiego - dziś już świętego kapłana , za to co uczynił dla Ojczyzny i całego Kościoła. Jego 27- letni pontyfikat był  bardzo wielki i udany. Dziś Dzień Papieski w który wierni składają ofiary  na Papieski Fundusz Stypendialny, na wykształcenie niezamożnej młodzieży. Serdecznie dziękujemy za złożone dziś ofiary.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
- w środę– święto św. Łukasza Ewangelisty
- w piątek – wspomnienie św. Jana Kantego prezbitera

PRZYPOMINAMY – coraz bliżej Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przypominamy o tym, by sprzątając na grobach bliskich zadbać o porządek na cmentarzu wynosząc śmieci tylko do śmietników.

Przyjmujemy już na wypominki – chciejmy  modlitwą pomóc duszom naszych bliskich zmarłych. Wypominki jednorazowe  i oktawalne  prosimy wypisać na kartkach, które znajdują się na stolikach za ławkami. Ułatwi to nam ich przyjmowanie.

W minionym tygodniu, już po odbiorze darów  natury przez kleryków, przywieziono dary z Żuchowic i kwotę pieniężną 840 zł i dary natury. Dary te sprzedaliśmy za 260 zł. Przekażemy razem na Seminarium z Żuchowic 1.100 zł. Bóg zapłać.

Kładzenie kostki wokół kościoła trochę się nam opóźnia. Wykonawca ma pewne zaległości czasowe  z powodu złej pogody.