5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

21 października 2023

22.10.2023r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

– w dniu dzisiejszym w Kościele rozpoczynamy obchody Tygodnia Misyjnego.  Modlimy się za misjonarzy i misjonarki, szczególnie za tych z naszej diecezji i parafii. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby misji.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada w sobotę rocznica ustanowienia diecezji częstochowskiej w 1925 r. W modlitwie Powszechnej uwzględnimy okolicznościowe wezwanie za naszą diecezję a po Komunii św. odśpiewamy hymn dziękczynny Te Deum.
W nadchodzącym tygodniu będzie odmówiony Różaniec Misyjny w obcych językach w niedzielę, wtorek, czwartek i sobotę. Droga Krzyżowa z Gorzkowic  przez Bęczkowice na Pocieszną Górkę będzie w najbliższy piątek o godzinie 17.Prosimy o zapisy na powrotnego busa.
W przyszłą niedzielę jest taca inwestycyjna.

PRZYPOMINAMY – coraz bliżej Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przypominamy o tym, by sprzątając na grobach bliskich zadbać o porządek na cmentarzu wynosząc śmieci tylko do śmietników.
Przyjmujemy na wypominki - chciejmy naszą modlitwą pomóc duszom naszych bliskich zmarłych. Wypominki jednorazowe i oktawalne  prosimy wypisać na kartkach, które znajdują się na stolikach za ławkami.
W nocy z soboty na przyszłą niedzielę jest zmiana czasu. Cofamy zegarki o godzinę. Nabożeństwa będą o ustalonej porze ale według nowego czasu.