Zyty, Teofila

To, kim jesteś, to Boży dar dla ciebie. To, kim się stajesz, to twój dar dla Boga.
Hans Urs von Balthasar

29 października 2023

29.10.2023r. - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w parafii w tym dniu będzie następujący: w kościele parafialnym odprawimy Msze święte o godzinie: 7:00, 9:00 i 10:15. Około godziny 11:00 z parafialnego kościoła wyruszy procesja na cmentarz; w czasie niej będziemy w pięciu stacjach polecać naszych zmarłych w wypominkach jednorazowych. Po czwartej stacji około godz. 12:00 odprawimy na cmentarzu Mszę świętą za naszych zmarłych. Będzie to na  tarasie przy kaplicy cmentarnej. O godzinie 17:00 odprawimy już w samej kaplicy cmentarnej drugą Mszę świętą.

We Wszystkich Świętych przy bramie cmentarnej będzie stać i zbierać ofiary pieniężne na utrzymanie Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego student  teologii, kleryk. Będzie obecny też przy bramie wejściowej jeden z księży u którego będzie można zamówić wypominki.

W czwartek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli dawny Dzień Zaduszny. Msze w parafialnym kościele będą w godzinach 7.00 i 17.00. Natomiast w tym dniu odprawimy też Msze świętą w kaplicy na cmentarzu o godz. 9:.Po niej będzie procesja po cmentarzu z wypominkami jednorazowymi. Wieczorowa Msza będzie poprzedzona różańcem i wypominkami oktawalnymi. Takie nabożeństwo będzie przez osiem dni od 2 listopada. Zapraszamy na nie serdecznie.

Wszystkie nabożeństwa wieczorne od 1 listopada będą o godz. 17:00.

W nadchodzącym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca listopada. Z tej racji będzie spowiedź  w I piątek dla wszystkich chętnych od godz. 17:00. Do stałych chorych pojedziemy w piątek a w sobotę o godzinie 9.00.

PRZYPOMINAMY – od 1 do 8 listopada można zyskać codziennie pod zwykłymi warunkami odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza. Odpust ten można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

Za tydzień w niedziele po Mszy o godz.7:00 będzie spotkanie formacyjne Żywego Różańca.