5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

11 listopada 2023

12.11.2023r. - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

– w dniu dzisiejszym  obchodzimy w Kościele XVI Dzień Solidarności Kościołem Prześladowanym.

W  TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w tygodniu nadchodzącym przypada:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników polskich
- w piątek – wspomnienie św. Elżbiety węgierskiej, zakonnicy
- w sobotę – wspomnienie Bł.  Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

Najbliższy piątek jest trzecim w miesiącu i jest poświęcony Miłosierdziu Bożemu. O godzinie 17.00 odprawimy uroczyście Mszę zbiorową z Mszy pogrzebowych, odmówimy przy wystawionym Najświętszym Sakramentem Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W najbliższą sobotę będą przeprowadzone katechezy przed bierzmowaniem, o godzinie 11.00 dla klas szóstych, o godzinie 12.00 dla klas siódmych.

PRZYPOMINAMY - w Uroczystość Chrystusa Króla będą przeprowadzone w naszej parafii wybory do parafialnej rady duszpasterskiej.