5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

26 listopada 2023

26.11.2023r. - XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

–przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela w roku liturgicznym Kościoła. Po Sumie  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi. Na sumie przyjmiemy do grona ministrantów 10 chłopców.

Dziś urządzamy wybory do Rady Parafialnej, Spośród 24 kandydatów możemy wybrać do Rady 9 osób zakreślając kółkiem ich numer na liście do głosowania. Urny do głosowania  są na stolikach za ławkami.

W TYGODNIU – w nadchodzącym tygodniu przypada w czwartek święto św. Andrzeja Apostoła.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca grudnia. Spowiedź tylko dla tych, którzy odprawiają pierwsze piątki i muszą się wyspowiadać. Pozostali parafianie wyspowiadają się w czasie rekolekcji adwentowych. Do chorych w domach pojedziemy z sakramentami po rekolekcjach.

Msza św. z racji pierwszej soboty miesiąca będzie odprawiona o godz. 09.00. Po niej wystawienie Najświętszego sakramentu, różaniec i akt poświęcenia.

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę rozpoczyna się w kościele Adwent. Wraz z nim w dni powszednie  będziemy odprawiać uroczyste Msze o Matce Bożej zwane  RORATAMI. Rano o godzinie 7.00 będą roraty dla dorosłych a wieczorem o godz. 17.00 dla dzieci. Dzieci będą dostawać specjalne obrazki. Już dzisiaj  wszystkich  na roraty serdecznie zapraszamy. Rekolekcje adwentowe zaczniemy za dwa tygodnie.

W tym tygodniu będą już roznoszone przez pana Organistę i pana Kościelnego opłatki na wigilię Bożego Narodzenie w następującej kolejności:
Poniedziałek: Porosło, Pieńki, Dąbrowa, Michałów, Bukowina, Leonów, Leśna
Wtorek: Sobaków, oraz Komorniki, Wola Kotkowska, Kotków, Borzęcin i Kolonia Kotków
Środa: Sobakówek, Czerno oraz Plucice, ul. Piotrkowska
Czwartek: Gorzkowiczki ,Józefina oraz Szczukocice, ul. Kościelna
Piątek: Gorzkowiczki ciąg dalszy, Szczepanowice oraz Kolonia Plucice
Sobota: Kolonia Bujniczki, Ryszardów, Kolonia Gorzędów oraz Bujniczki
W przypadku pogrzebu roznoszenie opłatków będzie zawieszone i kontynuowane na dzień następny.

Z przykrością powiadamiamy parafian, że nie damy rady ułożyć tej jesieni kostki brukowej wokół kościoła. Wykonawca ma opóźnienia w pracach, które są pod gołym niebem i często im przeszkadza deszczowa pogoda. Innego wykonawcy nie mamy. Musimy prace odłożyć na wczesną wiosnę przyszłego roku.