Wniebowstąpienie Pańskie, uroczystość

Dominika, Pankracego

Jezus powiedział: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do końca świata”.
Mt 28, 20

Dz 1, 1-11 • Ps 47 • Ef 4, 1-13 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

23 marca 2013

24.03.2013r. - NIEDZIELA PALMOWA

„Chrystus uniżył samego siebie, dlatego Bóg Go wywyższył”
/Flp2,8/

DZISIAJ - obchodzimy Niedzielę palmową. Na wszystkich Mszach będzie poświęcenie palm a na Mszy o godzinie 10.15 będzie procesja z palmami. Gorzkie Żale  o godzinie 17. 00.

W TYGODNIU - od czwartku nadchodzącego tygodnia mamy w Kościele tzw. Triduum Paschalne. Oto jego program:

WIELKI CZWARTEK - po Mszy wieczerzy Pańskiej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godziny 22.00. Zostanie odśpiewana „Ciemna Jutrznia”.
WIELKI PIĄTEK - dzień postu ścisłego. Od godziny 7.00 rano adoracja w ciemnicy. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa, a o godzinie 17.00 Liturgia Męki Pańskiej. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja do godziny 22.00.
WIELKA SOBOTA - w tym dniu Kościół trwa na adoracji przy Grobie Bożym od godziny 7.00. W kościołach święci się pokarmy na Wielkanoc. W naszym kościele to święcenie odbywać się będzie co pół godziny zaczynając od godziny 9.00, a kończąc na godzinie 14.00. W Kotkowie i na Jasnej Górce święcenie pokarmów będzie o godzinie 11.00. O godzinie 18.00 czyli o godzinę później, gdy będzie zapadać zmrok, odprawimy w parafialnym kościele Liturgię Wigilii Paschalnej. Zaczynamy ją pobłogosławieniem ognia przed kościołem – tam też się zgromadźmy. Przynieśmy świece. Całą noc z soboty na niedzielę będziemy trwać na adoracji Pana Jezusa w Grobie. Zachęcamy do adoracji w Ciemnicy i przy Grobie. Rozpisaliśmy godziny adoracji, wywieszamy je w gablocie przed kościołem. Prosimy strażaków o trzymanie warty przy grobie według ustalonego harmonogramu.
Bardzo gorąco i serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w nabożeństwach Triduum Paschalnego. One są bardzo ważne  - upamiętniają najważniejsze,  zbawcze wydarzenia naszej wiary.

SPOWIEDŹ - okazja do spowiedzi dla tych , którzy  mieli przeszkodę podczas rekolekcji będzie  w Wielki Czwartek w godz. 16.30 – 17.00, w Wielki Piątek w godz. 16.30 – 17.30.  W Wielką Sobotę już nie spowiadamy.

WIELKANOC - która wypada za tydzień, jest największym świętem chrześcijańskim; upamiętnia Zmartwychwstanie Pańskie. O godzinie 6.00 rano odprawimy uroczystą Rezurekcję z trzykrotną procesją wokół kościoła. Zapraszamy na nią asystę liturgiczną, obsadę do chorągwi i feretronów, druhów strażaków, miejscową orkiestrę dętą i wszystkich wiernych.  Począwszy od godz. 9.00 odprawimy Msze św. według normalnego porządku niedzielnego łącznie z filiami. W Wielkanoc jest zmiana czasu na letni.

PRZYPOMINAMY - na kwiaty do Bożego Grobu złożono ofiary: ul. Przemysłowa nr 34 - 270 zł, ul. Przemysłowa nr 32 - 100 zł, ul. Zygmunta Starego - 120 zł, ul. Przemysłowa 9A i 9B - 100 zł, Gałkowska Irena - 50 zł, pewna osoba - 50 zł, Rynek - 80 zł, Sobaków - 200 zł, ul. Cmentarna i Żabia - 175 zł, Kolonia Gorzędów - 65 zł, ul. Piotrkowska - 175 zł, Grabostów - 210 zł, Wola Kotkowska - 220 zł, ul. Ogrodowa - 130 zł, pewna osoba - 100 zł. Na Kościół złożono ofiary : Ślusarek Marianna - 100 zł, Pędziwiatr Maria - 50 zł, Stolarski Władysław - 50 zł.
Dzisiaj polecamy do poczytania i zakupienia najnowszy numer NIEDZIELI, który zawiera specjalną wkładkę o papieżu Franciszku. W przedsionku kościoła czynne jest stoisko Caritasu z gadżetami wielkanocnymi. Zapraszamy!
W najbliższy wtorek o godz. 16.00 w budynku Gimnazjum odbędzie się spotkanie dotyczące naturalnego leczenia kręgosłupa i innych. Na stoliku za ławkami są do odebrania druki zaproszeniowe.