Zyty, Teofila

To, kim jesteś, to Boży dar dla ciebie. To, kim się stajesz, to twój dar dla Boga.
Hans Urs von Balthasar

07 stycznia 2024

07.01.2024r. - NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

przypada Święto Chrztu Pańskiego. Niech ten dzień będzie dla nas okazją  do przypomnienia sobie spraw związanych z sakramentem chrztu świętego.

Przypominamy, że w naszej parafii chrztów udzielamy w pierwszą niedzielę miesiąca na sumie i w trzecią sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej. Rodzice chrzestni mają być świadkami wiary dziecka dlatego mają sami być w wierze katolickiej utwierdzeni i mają według niej żyć. Dlatego mają być po bierzmowaniu i jeśli żyją w małżeństwie to ma to być związek kościelny, przez Kościół pobłogosławiony.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowań związanych z Orszakiem Trzech Króli. Dziękujemy scholii dziecięcej, młodzieży z KSM i ministrantom. Bóg zapłać.

Dziękujemy również wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary podczas wczorajszego koncertu kolęd oraz Orszaku na rehabilitację Kacpra Zawady. Zebrano 3501 zł. Bóg zapłać.

Zapraszamy dziś na godz. 21:00, na pierwszy Apel Jasnogórski, będący przygotowaniem do przyjęcia Jasnogórskiej Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

11 stycznia zapraszamy na comiesięczny wyjazd na czuwanie na Jasnej Górze. Zapisy u Pana Librowskiego.

W TYGODNIU – od jutra w liturgii mamy już czas zwykły w ciągu roku liturgicznego. Jednak dzięki przywilejowi od Stolicy Apostolskiej możemy śpiewać kolędy do 2 lutego.

PRZYPOMINAMY – oto porządek wizyty duszpasterskiej „kolędy”, na najbliższe dni:

Poniedziałek 08.01.2024r.
godz. 9.00 – Bujniczki i Pieńki Gorzkowskie – dwóch księży
godz. 14.00 – ul.Wysoka i Niska
Wtorek 09.01.2024r.
godz. 9.00 – Szczukocice – dwóch księży
godz. 14.00 – ul. Łokietka
Środa 10.01.2024r.
godz. 9.00 – ul .3 Maja
godz. 14.00 – ul. Zygmunta Starego oraz Jana Kazimierza i Królowej Jadwigi
Czwartek 11.01.2024r.
godz. 9.00 – ul. Chrobrego
godz. 14.00 – Kolonia Bujniczki oraz ul. św. Wojciecha
Piątek 12.01.2024r.
godz. 9.00 – ul. Kazimierza Wielkiego
godz. 14.00 – ul. Łąkowa oraz Kolonia Gorzędów
Sobota 13.01.2024r.
godz. 9.00 – jeden ksiądz Michałów, Dąbrowa, Pieńki Stolarskie, Porosło
godz. 9.00 – ul. Zielonej – dwóch księży

INFORMACJE GOSPODARCZE - Rada Parafialna przy akceptacji Księdza Proboszcza na ostatnim spotkaniu podjęła decyzję o wymianie instalacji elektrycznej wraz z wymianą lamp i naświetlaczy służących do nocnej iluminacji naszego kościoła. W związku z koniecznością wykonania wykopów prace te należy wykonać przed przystąpieniem do inwestycji związanej z ułożeniem kostki brukowej wokół kościoła.
Etap 1 tych prac obejmie swoim zakresem: wykonanie projektu i uzgodnienie go w stosownych urzędach, demontaż istniejących słupów oświetleniowych, wykonanie nowego uziomu elektrycznego (tzw. bednarki) wokół kościoła, położenie orurowania pod nowy kabel zasilający, orurowanie pod przyszłą instalację monitoringu wizyjnego, osadzenie fundamentów pod 9 szt. lamp, wykonanie nowego zasilania. Koszt 1 etapu – czyli tzw. prac ziemnych wyniesie 45 tysięcy złotych (brutto).
Etap 2 to zakup słupów, lamp i naświetlaczy który zostanie wykonany po uzgodnieniu projektu z konserwatorem zabytków, a zrealizowany po ułożeniu kostki brukowej. O kosztach 2 etapu poinformujemy po uzyskaniu stosownej dokumentacji.

Planowany termin naprawy organ w naszym kościele to luty/marzec 2024r.