5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

28 stycznia 2024

28.01.2024r. - IV NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w środę   wypada wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.
W piątek zaś mamy święto Ofiarowania Pańskiego /Matki Bożej Gromnicznej/ .W tym dniu odprawimy w parafialnym kościele Msze św. w godzinach:  7.00, 9.00, 11.30 i 17.00. Na wszystkich Mszach będzie poświęcenie gromnic. 2 lutego przypada  rocznica rozpoczęcia posługi Metropolity Częstochowskiego Arcybiskupa Wacława Depo. W tym dniu w sposób szczególny będziemy się modlić i polecać Bogu Jego osobę i służbę Kościołowi.

W najbliższy piątek, a jest to pierwszy piątek będziemy spowiadać na wszystkich Mszach świętych. Do chorych pojedziemy z sakramentami w sobotę o godz. 10.00.

W najbliższą sobotę, pierwszą w miesiącu lutym, o godz. 09.00 odprawimy nabożeństwo  ku czci Niepokalanego Serca Maryi (Msza Święta, a po niej Różaniec).

Również w sobotę odbędzie się XXI Forum Trzeźwościowe wraz z Rocznicą powołania Grupy AA działającej w Gorzkowicach. O godz. 16.00 Msza św. w kościele parafialnym, następnie Forum, otwarty miting i zabawa w Domu Kultury.

PRZYPOMINAMY – za tydzień o godzinie 21.00 będzie w kościele przeprowadzony przez Gorzkowiczki Apel jasnogórski w ramach przygotowań do przyjęcia kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

W  minionym tygodniu zakończyliśmy kolędę- wizytę duszpasterską w domach parafian. Dziękujemy z życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę o błogosławieństwo dla naszych domów i złożone ofiary. Kolęda pozwala nam lepiej poznać parafian zbliżyć się do nich.

Dziś mamy tacę inwestycyjną. Bóg zapłać za wszystkie złożone na tacę ofiary. Internetowe - inwestycyjne konto parafii jest w realizacji.

Przed tygodniem na leczenie naszego chorego parafianina Kacpra zebraliśmy 1.200 zł.

Przed tygodniem parafianie złożyli na tacę na ogrzewanie kościoła 4.164 zł.

Jutro ruszamy z pracami ziemnymi nowego oświetlenia naszego kościoła.