5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

04 lutego 2024

04.02.2024r. - V Niedziela Zwykła

W TYGODNIU
– w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
- we wtorek -  wspomnienie świętych męczenników Pawła i towarzyszy
- w sobotę -  wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
- w niedzielę -wspomnienie N.M.P. z Lourdes, Światowy Dzień Chorego

PRZYPOMINAMY – krótka informacja o Lourdes w związku ze Światowym Dniem Chorego. W 1858 r. w 4 lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Boża objawiła się ubogiej pasterce Bernardecie Soubirous w Lourdes położonym we francuskich Pirenejach i potwierdziła swoje Niepokalane Poczęcie. My dzisiaj modlimy się szczególnie za chorych oraz całą służbę zdrowia.

Za tydzień tj. 11 lutego, w ramach XXXII światowego Dnia Chorego, zostanie przeprowadzona przed naszym kościołem zbiórka ofiar do puszek. Pieniądze ofiarodawców będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanych przez ruch dobroczynny „Betel”.

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego/ sprzęt RTV i AGD np.   pralki, lodówki, komputery. Zbiórka będzie  miała miejsce przy plebani w Gorzkowicach pod schodami nad tarasem. Green Ofice Ecologic przyjedzie po zużyty  sprzęt w czwartek 15-go lutego tego roku.

Dzisiaj o godz. 21.00 będzie przeprowadzony przez Gorzkowiczki Apel Jasnogórski.

Za tydzień taca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła w miesiącu marcu.
Również 11 lutego o godz.18.00 wyjazd na czuwanie jasnogórskie.

Trzy dni trwały prace ziemne przy okablowaniu nowego oświetlenia naszego kościoła.

Serdecznie dziękujemy za podarowanie na rzecz parafii 18 tapicerowanych krzeseł koloru czarnego.

Podajemy do wiadomości wszystkich numer konta inwestycyjnego naszej parafii:

54 8973 0003 0067 3815 2000 0010

Można dokonywać na nie wpłat na inwestycje przy parafii.