5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

11 lutego 2024

11.02.2024r. - VI Niedziela Zwykła

– w dniu dzisiejszym, jak było ogłoszone przed tygodniem, przeprowadzamy po Mszach świętych zbiórkę ofiar pieniężnych na działalność dobroczynnej organizacji BETEL. Zajmuje się ona osobami niepełnosprawnymi.

Dzisiaj mamy już ostatnią niedzielę karnawału. Od najbliższej środy zacznie się tegoroczny Wielki Post. Wielki Post nie jest okresem zabaw i dozwolonych kiedy indziej rozrywek czy radości. Wręcz przeciwnie; jest to czas pokuty i rozważania Męki Pańskiej na nabożeństwach pasyjnych.

Dzisiaj też rozpoczyna się w Kościele  Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym czasie będziemy Boga przepraszać za grzechy pijaństwa, modlić się o łaskę nawrócenia dla uzależnionych od alkoholu oraz błagać Boga o łaskę trzeźwości. Alkoholizm jest  straszną plagą społeczną!

W TYGODNIU – najbliższa środa jest już środą popielcową. Msze św. w tym dniu w kościele parafialnym odprawimy Msze św. w godzinach: 7.00, 9.00 i 17.00. Na wszystkich Mszach przyjmiemy na nasze głowy popiół. Przyjdźmy wtedy licznie do kościoła, mimo iż jest to normalny dzień pracy i nauki. W środę popielcową obowiązuje post ścisły. Nie tylko, że nie spożywamy mięsa, ale ograniczamy ilość spożywanego pokarmu. Post ścisły obowiązuje wszystkich katolików od 18 do 60 roku życia. Taki sam post obowiązuje w Wielki Piątek. Zaś w każdy piątek roku, katolików od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Uczmy jednak już dzieci postu – niech się do niego od wczesnych lat przyzwyczajają.

Tradycyjne nabożeństwa wielkopostne będziemy odprawiać w następującym porządku:

DROGA KRZYŻOWA – piątki Wielkiego Postu:
godz. 16.00 – z rozważaniem dla dzieci
godz. 17.30 /po Mszy popołudniowej/ – z rozważaniem dla wszystkich
GORZKIE ŻALE – niedziele Wielkiego Postu – godz. 17.00.
Zapraszamy parafian do licznego udziału w tych nabożeństwach.

Najbliższy piątek jest trzecim piątkiem w miesiącu i poświęcony jest Miłosierdziu Bożemu. O godz. 17.00 odprawimy Mszę zbiorowa za zmarłych.

PRZYPOMINAMY – w najbliższą środę firma Green Office Ecologic odbierze zebrany przez nas zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Ostatnia taca inwestycyjna – to kwota 6.285 zł. Wpłaciliśmy ją na konto inwestycyjne. Na to samo konto wpłaciliśmy z ostatniej „kolędy” kwotę 63.130 zł. Przyszła już faktura za prace ziemne nowego oświetlenia naszego kościoła Prace te wyceniono na kwotę 30.750 zł. Zapłaciliśmy je z zaoszczędzonych pieniędzy z zeszłej kolędy.

Poddajemy pod rozwagę i prosimy o sugestie odnośnie regularnego i częstego sprzątania naszego kościoła. Jedna osoba, pan kościelny, nie jest w stanie tego ogarnąć. Kościelny jest do obsługi Mszy świętych i nabożeństw. Może zgłoszą się dwie czy trzy osoby by odpłatnie to robić. Inne rozwiązanie to wyznaczanie na każdy miesiąc jednej wsi czy ulicy do gruntowego sprzątania Jedno z tych rozwiązań trzeba nam wprowadzić w parafii.