5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

18 lutego 2024

18.02.2024r. - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

„Panu Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon”.

DZISIAJ – od minionej środy zaczął się w Kościele tegoroczny Wielki Post. Dzisiaj o godz. 17.00 odprawimy pierwsze „Gorzkie Żale”, wygłoszone będzie kazanie pasyjne. „Gorzkie Żale” będziemy odprawiać przez cały Wielki Post przed niedzielną, popołudniową Mszą świętą.  Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na to pasyjne nabożeństwo.
Drogę Krzyżową odprawiamy w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.20 z rozważaniem dla dzieci, a po Mszy św. o godz. 17.30 z rozważaniem dla dorosłych.
Dziś o godz. 21.00 będzie Apel Jasnogórski prowadzony przez ulicę Częstochowską.

W TYGODNIU – w najbliższy wtorek przyjedzie zrobić serwis dużych organów Pan organomistrz.
W środę o godz. 18.00  w salce na plebanii będzie próba śpiewu grupy adoracyjnej.
W najbliższy piątek o godz. 16.30 wyruszy spod kościoła droga krzyżowa   na Pocieszną Górkę. Zapisy na powrotny autokar w kancelarii parafialnej do czwartku.
Również w piątek  godz. 19.00  będzie zebranie rady parafialnej w sprawach przygotowań do peregrynacji kopii Cudownego Obrazu. Matki Bożej Częstochowskiej.
W sobotę o godz. 17.00  Msza święta i adoracja Najświętszego Sakramentu jako cykliczne nabożeństwo przed peregrynacją. Takie nabożeństwo będzie do sierpnia w każdą ostatnią sobotę miesiąca.

PRZYPOMINAMY – w przyszły poniedziałek 26 lutego przyjedzie do parafii firma IMPRESJA która weźmie miarę na jednolite stroje komunijne,  takie od kilku lat w parafii naszej obowiązują. Na godzinę 18.30 zapraszamy chłopców z mamami i zaliczką 70 zł ,a na godzinę 18.45 zapraszamy dziewczynki z zaliczką 120 zł.
W minioną  niedzielę parafianie złożyli do pusze na BETEL  kwotę 3.632 zł. Bóg zapłać.
W minionym tygodniu przyszedł rachunek za gaz do ogrzewanie kościoła. Wyniósł on 2.865 zł. Dziś taca na ogrzewanie kościoła. Z kolei rachunek za prąd w kościele to kwota 1.978 zł. Za tydzień ostatnia   niedziela miesiąca – taca z niej będzie tacą inwestycyjną.
Prawdopodobnie w tym tygodniu zaczniemy prace ziemne pod chodnik brukowy przy kościele. Prace zaczną się od zerwania starego chodnika i tzw. korytowania.