23 lutego 2024
Budowa chodnika rozpoczęta

Rozpoczeliśmy długo oczekiwane prace przy budowie chodnika wokół naszego kościoła.

Pierwszy etap swoim zakresem obejmuje usunięcie dotychczasowego chodnika, a także tzw. korytowanie, czyli wybranie warstwy ziemi pod stosowne kruszywo, będące podbudową pod nowo powstający chodnik.

Zakupiono rónież czerwoną kostkę brukową, stanowiące obrzeże nowo budowanego chodnika, która swoim kolorem nawiązuje do elewacji naszego koscioła.

Kilkanaście dni wcześniej dokonalismy wymiany okablowania pod nowe oświetlenie kościoła. Równolegle złożyliśmy stosowną dokumentację do konserwatora zabytków, w celu uzgodnienia wyglądu nowych lamp.

Prosimy zachować szczególną ostrożność podczas prowadzonych prac.