5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

25 lutego 2024

25.02.2024r. - II Niedziela Wielkiego Postu

– o godz. 17.00 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie parafian na to nabożeństwo zapraszamy.

W TYGODNIU  – jutro  przyjedzie do parafii firma IMPRESJA aby wziąć miarę na stroje do I Komunii świętej. O godz.18.30 przyjdą chłopcy a o 18.45 dziewczynki.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca marca. Spowiedź z tej racji będzie o 15.45 i tylko dla tych, którzy chcą przyjąć Komunię w I piątek. Pozostali parafianie wyspowiadają się w zbliżające się rekolekcje wielkopostne. Do stałych chorych w tym miesiącu nie pojedziemy w I piątek ale tuż po rekolekcjach.

Przypominamy, że droga krzyżowa dla dzieci jest o godz.16.20. O godz.16.30 wyruszy spod kościoła droga krzyżowa na Pocieszną Górkę. Zapisy na powrotny autobus w kancelarii do czwartku.

W sobotę, a jest to pierwsza sobota miesiąca, o  godz. 900 odprawimy Mszę św. wynagradzającą do Niepokalanego Serca Maryi z różańcem. Zapraszamy!

PRZYPOMINAMY – zwracamy się z serdecznym apelem, aby we wszystkich rejonach parafii przeprowadzić zbiórkę ofiar pieniężnych z przeznaczeniem na kwiaty do ciemnicy i Grobu Bożego.

Za tydzień o godz. 21.00 Apel jasnogórski przeprowadzą parafianie z ul. Polnej.

W ostatnią niedziele na tacę na ogrzewanie kościoła parafianie złożyli kwotę 4.815 zł. Serdecznie dziękujemy za waszą ofiarność. Starczyło na opłacenie ostatnich rachunków za gaz i prąd w kościele. Dziś jest taca inwestycyjna.

Rozpoczęliśmy prace ziemne po chodnik granitowy. Stary chodnik zrywamy i wykonujemy tzw. korytowanie. W tym tygodniu sprowadziliśmy 25 ton czerwonej kostki granitowej na obrzeża chodnika. Jej koszt to 20.250 zł.

Nasze organy są w trakcie remontu. Organmistrz wziął pewne elementy do siebie na warsztat. Są to tzw. mieszki. Mają być naprawione za około dwa tygodnie.

Zgłosiły się dwie panie chętne do sprzątania kościoła. Dobrze by było aby zgłosiła się trzecia pani i stworzylibyśmy stałą ekipę do sprzątania kościoła.