5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

03 marca 2024

03.03.2024r. - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

– w dniu dzisiejszym o godz.21 będzie przeprowadzony przez parafian z ul. Polnej Apel Jasnogórski  w ramach przygotowań do podjęcia  kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

W TYGODNIU – z powodu dwudniowej spowiedzi spowiedzi w parafii Kamieńsk oraz wyjazdu księdza Piotra na rekolekcje przełożyliśmy po jednej Mszy wieczornej w poniedziałek i wtorek na rano. Bardzo serdecznie przepraszamy ale inaczej nie damy radę odprawić.

Za tydzień w naszej parafii rozpoczną się trzydniowe wielkopostne rekolekcje. Poprowadzi je ks. Marek Galec, były nasz wikariusz a obecnie proboszcz w parafii Nowa Brzeżnica. W niedzielę będą nauki stanowe – przyjdźmy w miarę możliwości na właściwą dla siebie naukę. Nie będzie Mszy na filiach; parafian z filii przez łączność z macierzystą parafią zapraszamy w tym dniu do kościoła w Gorzkowicach.  Program rekolekcji jest  wywieszony w gablotach. Weźmy gorliwy udział w tych rekolekcjach.  W przyszły poniedziałek lub wtorek przystąpmy do wielkanocnej spowiedzi; nie odkładajmy spowiedzi na  później. W rekolekcje mamy możliwość wyboru spowiednika.

PRZYPOMINAMY – na kwiaty do Bożego Grobu zostały złożone następujące ofiary: Grabostów - 430 zł., p. Andrzej Gałkowski – 50 zł.  Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym te ofiary.

W  ubiegłą niedzielę parafianie złożyli na tacę inwestycyjną kwotę 8.050 zł. Bardzo gorąco dziękujemy za waszą ofiarność. Taca ta została wpłacona na konto inwestycyjne. Trwają prace przygotowawcze pod kładzenie granitowego chodnika. Od jutra będą zakładane krawężniki na obrzeżach chodnika.