5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

10 marca 2024

10.03.2024r. - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ – w naszej parafii rozpoczynamy trzydniowe wielkopostne rekolekcje. Przeprowadzi je ks. Marek Galec. Dziś jest dzień nauk stanowych. Weźmy chętny udział w tych rekolekcjach i zachęcajmy  naszych bliskich do gorliwego w nich udziału.

W TYGODNIU – dzieci szkolne z klas I-IV w poniedziałek i wtorek przyjdą do kościoła na godz. 10.15. Młodzież z klas V-VIII ma  swoją Msze rekolekcyjną przez dwa dni o godz. 11.30.Msze w dni rekolekcyjne będziemy odprawiać w godzinach: 9.00, 10.15,11.30 i 17.00. W dni powszednie rekolekcji nie Mszy o godzinie 7.00. Obłożnie chorych odwiedzimy z sakramentami w domach w najbliższy czwartek od godz. 10.00. Najpierw będziemy u chorych mieszkających po stronie południowej od torów kolejowych, np. Plucice, a od godz. 14.00 u parafian mieszkających po przeciwnej stronie torów. Chorych zgłaszamy w czasie rekolekcji w zakrystii.
Poniedziałek i wtorek są dniami naszej rekolekcyjnej spowiedzi. Będzie wtedy wielu księży. Nie odkładajmy spowiedzi  na później, zwłaszcza na niedzielę Palmową. Program rekolekcji  wywieszamy w gablocie.
Dziś o godz.21.00 będzie przeprowadzony  przez księdza Rekolekcjonistę Apel Jasnogórski. W środę po rekolekcjach o godz. 9.00 odprawimy Mszę św. za naszych bliskich zmarłych.
W piątek po rekolekcjach odprawimy jedną Drogę Krzyżową, będzie ona na gorzkowickim Rynku, jeśli pozwoli nam na to aura. Początek o godz. 16.30. Po Drodze Krzyżowej będzie odprawiona Msza św. wieczorna.

PRZYPOMINAMY – na kwiaty do Bożego Grobu i ciemnicy zostały złożone następujące ofiary: Gorzkowiczki, Józefina i Porosło - 1.520 zł, Grabostów - 430 zł, Kolonia Żuchowice - 400zł, ul. Bolesława Krzywoustego -330 zł, ul. Zygmunta Starego - 290 zł, ul. Polna - 285 zł, ul. Mieszka I - 250 zł, Galla Anonima, ul ,Królowej Jadwigi i ul. Ogrodowa po 220 zł, ul. Łokietka i Kazimierza Wielkiego – po 210 zł, Bukowina 200 zł, Wola Kotkowska - 170 zł, ul.  św. Wojciecha – 130 zł.  Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym te ofiary!
Taca w ostatni dzień rekolekcji będzie wyrazem naszej wdzięczności Księdzu Rekolekcjoniście za trud ich wygłoszenia. Umiemy być wdzięczni!
Wielki Post nabiera rozpędu, coraz bliżej Wielki Tydzień i Wielkanoc. W związku z tym diecezjalna Caritas zwraca się do nas z prośbą o nabywanie paschalików, dochód z których przeznaczony będzie na działalność dobroczynną. Paschaliki na liturgię Wielkiej Soboty są w cenie 10zł.Po liturgii można je wykorzystać jako świecę stołową.

W dniach 11-12 marca 2024r. kancelaria parafialna nieczynna.