Filipa, Ignacego

Miłość winna nadawać wartość każdej chwili.
bł. Michał Sopoćko

Dz 18, 23-28 • Ps 47 • J 16, 23b-28 liturgia dnia

17 marca 2024

17.03.2024r. - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W TYGODNIU
– we wtorek w liturgii przypada uroczystość Świętego Józefa. Z tej racji   odprawimy Mszę św. o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00. Ta msza wieczorowa będzie Mszą  zbiorową za zmarłych Józefów i Józefy. Można ich zgłaszać do ostatniej chwili. Zwróćmy uwagę, że ta Msza jest o godz. 18.00. Podobnie w poniedziałek Msza wieczorowa będzie też o godzinie 18.00. Powodem tego są nasze wyjazdy na spowiedzi wielkopostne w dekanacie.

W piątek odprawimy dwie Drogi Krzyżowe: o godz.16.20 i o godz.17.30.

W sobotę od godziny 9.00 będzie sprzątanie naszego kościoła na święta wielkanocne. Zapraszamy na nie z przyborami do sprzątania panie, które się zgłosiły do porządków w kościele.

Również w sobotę będą katechezy młodzieży przed bierzmowaniem. Na godzinę 11.00 zapraszamy uczniów klas szóstych a na godzinę 12.00 uczniów klas siódmych.

Także w sobotę, a jest to czwarta sobota miesiąca, wieczorem odprawione będzie nabożeństwo Oblubienica i Duch jako przygotowanie duchowe do przyjęcia kopii cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Serdecznie zapraszamy.

Przyszła niedziela jest niedzielą Palmową. Poświęcenie palm będzie u nas na wszystkich Mszach. Ale dzieci zapraszamy w tę niedzielę nie na godzinę 10.15 ale na sumę  o godzinie 11.30. Przed nią będzie przeprowadzony konkurs na najpiękniejszą palmę./najpiękniejszą -  nie najwyższą/. Niech rodzice pomogą swym pociechom przygotować te palmy. Prosimy rodziców, aby przygotowali dzieciom palmy i razem z nimi przyszli do kościoła. Na sumie będą też poświęcone krzyże dla dzieci idących do I Komunii świętej.

Ksiądz Dawid urządza w niedzielę palmową drogę krzyżową na Pocieszną Górkę, tym razem trochę skróconą drogą. Wymarsz będzie spod kościoła o godzinie 15.30. Zapisujmy się też na autobus powrotny.

PRZYPOMINAMY – na kwiaty do Bożego Grobu złożono ofiary: Szczepanowice - 350 zł, ul. Częstochowska wraz z  numerami 63 a do p  - 715 zł,  Bujniczki i Pieńki Gorzkowskie - 550 zł, Szczukocice - 420 zł, ul. Chrobrego 360 zł, ul. Przemysłowa 9A i 9B oraz segmenty - 352 zł, Kolonia Plucice 340 zł, Kolonia Gorzędów - 260 zł, Bujnice wieś - 230 zł, ul. Jana Kazimierza 80 zł.. Bóg zapłać zbierającym i wszystkim ofiarodawcom.

Dalej rozprowadzamy paschaliki –małe świece na liturgię Wielkiej Soboty. Jest to akcja Caritas. Kupując taką świecę w cenie 10 zł wspierasz akcje dobroczynną Kościoła.

Za tydzień będzie taca na ogrzewanie kościoła. W lutym zużyliśmy gazu za 3.169 zł.