Filipa, Ignacego

Miłość winna nadawać wartość każdej chwili.
bł. Michał Sopoćko

Dz 18, 23-28 • Ps 47 • J 16, 23b-28 liturgia dnia

24 marca 2024

24.03.2024r. - NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

„Chrystus uniżył samego siebie, dlatego Bóg Go wywyższył” /Flp2,8/

DZISIAJ – obchodzimy Niedzielę palmową. Na wszystkich Mszach będzie poświęcenie palm. Przed sumą będzie konkurs na najpiękniejszą palmę potem procesja z palmami. Gorzkie Żale o godzinie 17.00.

W TYGODNIU – od czwartku nadchodzącego tygodnia mamy w Kościele tzw. Triduum Paschalne: WIELKI CZWARTEK, WIELKI PIĄTEKI WIELKA SOBOTA.

W WIELKI CZWARTEK zapraszamy na Mszę wieczerzy Pańskiej.

WIELKI PIĄTEK jest dniem postu ścisłego. Od godziny 7.00 rano adoracja w ciemnicy. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa, a o godzinie 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu, odśpiewamy Gorzkie Żale. Adoracja do godziny 22.00.W wielki czwartek i  wielką sobotę nabożeństwa o godz.18.00 ,w wielką sobotę o godz. 19.00.

W WIELKĄ SOBOTĘ Kościół trwa na adoracji przy Grobie Bożym od godziny 7.00. W kościołach święci się pokarmy na Wielkanoc. W naszym kościele  święcenie pokarmów będzie od godz. 9.00 do 13.00 i  dodatkowo dla pracujących na pierwszą zmianę o godz.15.30.Święcenie pokarmów na filiach będzie o godzinie 11.00. O godzinie 19.00, gdy będzie zapadać zmrok, odprawimy w parafialnym kościele Liturgię Wigilii Paschalnej. Zaczynamy ją pobłogosławieniem ognia przed kościołem – tam też się zgromadźmy. Przynieśmy zakupione paschaliki. W wielką sobotę po poświęceniu pokarmów będziemy pod kościołem zbierać ofiary pieniężne do puszek dla chorych parafian Kacpra Gryla  i Kacpra Zawadę. W wielką sobotę będziemy trwać na adoracji Pana Jezusa w Grobie, tylko do godziny 23.00, bo strażaków jest coraz mniej i nie ma kto adorować przez cała noc. Zachęcamy do adoracji w Ciemnicy i przy Grobie. Niech Pan Jezus nie zostanie w tym czasie sam, adorujmy Go. Prosimy strażaków o trzymanie  warty przy grobie według ustalonego harmonogramu.

Bardzo gorąco i serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w nabożeństwach Triduum Paschalnego poczynając od Wielkiego Czwartku. One są bardzo ważne  - upamiętniają najważniejsze,  zbawcze wydarzenia naszej wiary.

SPOWIEDŹ – okazja do spowiedzi dla tych , którzy  mieli przeszkodę podczas rekolekcji będzie podczas Mszy świętych, a w Wielki Czwartek w godz. 17.15 – 18.00, w Wielki Piątek też w godz.17.15 – 18.00  W Wielką Sobotę już nie spowiadamy.

WIELKANOC – która wypada za tydzień, jest największym świętem chrześcijańskim; upamiętnia Zmartwychwstanie Pańskie. O godzinie 6.00 rano odprawimy uroczystą Rezurekcję. Przejdziemy  z procesją po Rynku, bo przy kościele kładziony jest chodnik. Zapraszamy na nią asystę liturgiczną, obsadę do chorągwi i feretronów, druhów strażaków, miejscową orkiestrę dętą i wszystkich wiernych. Począwszy od godz. 9.00 odprawimy w Wielkanoc Msze św. według normalnego porządku niedzielnego łącznie z filiami. Przypominamy parafianom, że w nocy z soboty na niedzielę jest zmiana czasu na letni.

PRZYPOMINAMY - na kwiaty do Bożego Grobu złożono ofiary : Szczepanowice – 950 zł, ul. Zielona – 470 zł, ul.Kościelna i Dolna – 465 zł, Sobaków – 455 zł, Ryszardów – 430 zł, Żuchowice - 400 zł, ul. Niska i Wysoka – 280 zł, Plucice -361 zł, ul. Warszawska – 300 zł, ul.3 Maja – 220 zł, Sobakówek, Kotków i Borzęcin  oraz Czerno po 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym te ofiary.

Dziś jest taca na ogrzewanie kościoła. Za tydzień taca inwestycyjna.