Wniebowstąpienie Pańskie, uroczystość

Dominika, Pankracego

Jezus powiedział: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do końca świata”.
Mt 28, 20

Dz 1, 1-11 • Ps 47 • Ef 4, 1-13 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

30 marca 2024

31.03.2024r. - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

„W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy” /Refren psalmu/

DZISIAJ – wszystkim parafianom i gościom w te radosne święta wielkanocne pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Życzymy wielu Bożych błogosławieństw; Niech Zmartwychwstały Chrystus obudzi w nas to, co uśpione, ożywi to, co jeszcze martwe. Niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie w radości i pokoju. Wesołego Alleluja!
Dziś i jutro odprawiamy Msze św. w parafii według porządku niedzielnego łącznie z Mszami na filiach.

W TYGODNIU – jutro mamy poniedziałek wielkanocny. Zapraszamy  na Msze, aby cieszyć się radością ze zmartwychwstania Pańskiego. Ofiary złożone jutro na tace przesłane będą na uczelnie katolickie.
Od wtorku Msze święte w dni powszednie będą odprawiane o godzinie 18:00.
Piątek najbliższy jest pierwszym w miesiącu kwietniu. O godz.18:00 odprawimy mszę zbiorową za zmarłych w miesiącu marcu. Msza będzie poprzedzona półgodzinną spowiedzią dla chętnych. Do stałych chorych pojedziemy z sakramentami wyjątkowo w sobotę od godz.10:00.

Przyszła niedziela jest niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu  w godzinie miłosierdzia czyli o godzinie 15:00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu w kaplicy wystawienia zmówimy pod przewodnictwem księdza koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia. W szczególny sposób miłosierdzie chrześcijańskie szerzy nasza diecezjalna Caritas. W niedzielę przyszłą wesprzemy jej działalność składając po Mszach św. ofiary pieniężne do puszek.

PRZYPOMINAMY – na kwiaty do Bożego Grobu złożono ofiary: ul.Tysiąclecia – 280 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym te ofiary!

W tym roku Ciemnice i Boży Grób  przygotował ks. Piotr. Kwiaty ułożyła pani Jagoda Za tę pracę, która cieszyła nasze oczy i pomogła nam właściwie przeżyć Triduum Paschalne należą się  wielkie podziękowania. Na kwiaty do Grobu Bożego i Ciemnicy parafianie złożyli kwotę 13.523 zł. Wydatkowaliśmy  na kwiaty i materiały dekoracyjne 5.000 zł. Za pozostałe pieniądze będziemy kupować kwiaty na niedziele w ciągu roku.

Serdecznie dziękujemy służbie liturgicznej za udział w Triduum paschalnym.  Tak samo dziękujemy chórowi parafialnemu. Wyrażamy wdzięczność strażakom z całej gminy za trzymanie warty przy grobie Bożym oraz za udział w procesji rezurekcyjnej. Dziękujemy  miejscowej orkiestrze dętej za upiększenie rezurekcji swoją grą. Dziękujemy całej asyście parafialnej za udział w pro cesji.

Dziś jest taca inwestycyjna. W minionym tygodniu brukarze ułożyli 130 metrów kwadratowych granitowego chodnika. W minioną niedzielę parafianie złożyli na tacę na ogrzewanie kościoła kwotę 7.944 zł. Gorące Bóg zapłać.