Grzegorza, Beaty

Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody.
przysłowie włoskie

21 kwietnia 2024

21.04.2024r. - IV NIEDZIELA WIELKANOCY

– przypada niedziela Dobrego Pasterza,  zaczyna się Tydzień modlitw do służby Bożej. Módlmy się ,aby  młodzi ludzie mieli odwagę wkraczać na tę drogę życia.

Dzisiaj  po Mszy o godz.10.15 będzie spotkanie z rodzicami przed I Komunią świętą a na Mszy o godz.11.30 będzie przyjęcie kandydatów do grona ministrantów i lektorów.

Dziś o godz. 21.00 będzie w kościele przeprowadzony Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym we wtorek przypada  święto św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, w czwartek zaś mamy święto św. Marka Ewangelisty.

Przypominamy parafianom, że w każdą środę po Mszy wieczornej odprawiamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie na nią zapraszamy.

PRZYPOMINAMY – w sobotę najbliższą a jest to czwarta sobota miesiąca, wieczorem będzie odprawione nabożeństwo przygotowujące nas do przyjęcia kopii cudownego Obrazu Jasnogórskiego „duch i oblubienica”. Próba śpiewu grupy adoracyjnej przed tym nabożeństwem będzie w środę o godz. 19.00.

Za tydzień będzie taca inwestycyjna  przeznaczona na spłatę budowanego przy kościele granitowego chodnika.

Prosimy parafian, aby po zimie odnowić i ozdobić przydrożne krzyże i kapliczki.