Filipa, Ignacego

Miłość winna nadawać wartość każdej chwili.
bł. Michał Sopoćko

Dz 18, 23-28 • Ps 47 • J 16, 23b-28 liturgia dnia

30 marca 2013

31.03.2013r. - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

„W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy"

DZISIAJ - wszystkim parafianom i gościom w te radosne święta wielkanocne pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Życzymy wielu Bożych błogosławieństw; Niech Zmartwychwstały Chrystus obudzi w nas to, co uśpione, ożywi to, co jeszcze martwe. Niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie w radości i pokoju. Wesołego Alleluja! Dziś i jutro odprawiamy Msze św. w parafii według porządku niedzielnego łącznie z Mszami na filiach.

W TYGODNIU - jutro mamy poniedziałek wielkanocny. Zapraszamy  na Msze, aby cieszyć się radością ze zmartwychwstania Pańskiego. Od wtorku w związku ze zmianą czasu wieczorne nabożeństwa i Msze przez cały sezon letni będziemy odprawiać o godz.18.00. We wtorek 2 kwietnia  w ósmą rocznicę śmierci błogosławionego papieża Jana Pawła II urządzimy w kościele o godzinie 20.30 specjalną wieczornicę. Trwać będzie ona do godziny śmierci papieża to jest do godz. 21.37 Towarzyszyć jej będzie specjalna wystawa urządzona dzięki uprzejmości wójta z Woli Krzysztoporskiej pana Romana Drozdka i tamtejszego GOK-u. Serdecznie zapraszamy z lampionami.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca kwietnia. Do stałych chorych pojedziemy z sakramentami w piątek o godz.9-ej.Okazja do spowiedzi dla potrzebujących , aby przyjąć Komunię pierwszo- piątkową będzie w piątek od godz.17.00.

W piątek  o godzinie 16.00 dzieci klas drugich całej naszej parafii będą mieć w kościele pierwszą naukę bezpośrednio przygotowującą do I Komunii świętej. O tej samej godzinie zapraszamy do sali przy plebani na zebranie rodziców tychże dzieci.

Przyszła niedziela jest niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu  w godzinie miłosierdzia czyli o godzinie 15.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu w kaplicy wystawienia zmówimy pod przewodnictwem księdza koronkę do Bożego miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia. W szczególny sposób miłosierdzie chrześcijańskie szerzy nasza diecezjalna Caritas. W niedzielę przyszłą wesprzemy jej statutową działalność składając po Mszach św. ofiary pieniężne do puszek.

PRZYPOMINAMY - na kwiaty do Bożego Grobu złożono ofiary: pewna rodzina - 200 zł, Sobakówek - 150 zł, Czerno - 140 zł, anonimowe ofiary w kwotach 50 i dwie po 20 zł. Bóg zapłać. Na kaplicę cmentarną złożono ofiary: ul. B. Krzywoustego - 790 zł, ul. Mieszka I-680 zł, ul. Kazimierza Wielkiego - 390 zł, pewna osoba - 120 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym te ofiary! Zachęcamy do nabycia świątecznego numeru NIEDZIELI.

ZAPOWIEDZI - podaje się do publicznej wiadomości, że  Diakon Piotr Janusz Klekociński, kleryk Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej, jest kandydatem do święceń prezbiteratu. Kandydata poleca się pobożnym modlitwom wiernych. Kto by zaś wiedział o jego niewłaściwym postępowaniu lub jakiś przeszkodach, które by go czyniły niegodnym świętego kapłaństwa, w sumieniu jest obowiązany powiadomić bezzwłocznie miejscowego księdza proboszcza.