Filipa, Ignacego

Miłość winna nadawać wartość każdej chwili.
bł. Michał Sopoćko

Dz 18, 23-28 • Ps 47 • J 16, 23b-28 liturgia dnia

20 kwietnia 2013

21.04.2013r. - IV NIEDZIELA WIELKANOCY

„Ja jestem dobrym pasterzem”

DZISIAJ – dzisiejsza niedziela zwana jest „Niedzielą Dobrego Pasterza”. W Kościele zaczyna się Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W Polsce obserwujemy w ostatnich latach spadek powołań do stanu duchownego. Może się zdarzyć, że za kilka lat w niektórych parafiach braknie kapłanów i będą może musieli obsługiwać kilka parafii naraz. Dlatego ciągle aktualne są słowa Pana Jezusa: „Proście robotników na swoje żniwo”.  A może spadek ilości powołań ma swe źródło w tym, że i my dołączamy się do frontalnego ataku na Kościół i jego pasterzy i źle mówimy o wierze i kapłanach w naszych rodzinach?

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu przypada: we wtorek liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; w czwartek przypada święto św. Marka, ewangelisty. W najbliższą sobotę będzie katecheza przed bierzmowaniem dla grupy starszej. Niech przyjdą też te osoby z grupy młodszej, które opuściły ostatnią katechezę. Początek spotkania o godzinie 18.00.

PRZYPOMINAMY – z końcem kwietnia kończą się wypominki półroczne. Kto z parafian chciałby je przedłużyć na drugie półrocze, niech zgłosi to w kancelarii parafialnej. Bardzo prosimy, aby z wiosną odremontować, odmalować i ozdobić krzyże i kapliczki przydrożne, zwłaszcza te przy których będziemy już za kilka dni śpiewać litanię ku czci Matki Bożej. Zbliża się miesiąc maj – miesiąc wielu uroczystości religijnych. One nie mogą się na siebie nakładać dlatego podajemy ustalony przez parafię ich terminarz: 12 maja – uroczystość pierwszej Komunii świętej, 13 maja – odpust w Kotkowie, 19 maja – prymicje ks. Piotra Klekocińskiego, 26 maja, godz.10.15 – I rocznica Komunii świętej, 26 maja godz. 11.30 – Odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej na Jasnej Górce w Czernie.
Złożono ostatnio następujące ofiary na kaplicę cmentarną: Bujniczki  i Pieńki Gorzkowskie – 1520 zł, ul. Warszawska – 850 zł, Kolonia Żuchowice – 450 zł, pewna osoba – 50 zł. Bóg zapłać zbierającym i ofiarodawcom!