Filipa, Ignacego

Miłość winna nadawać wartość każdej chwili.
bł. Michał Sopoćko

Dz 18, 23-28 • Ps 47 • J 16, 23b-28 liturgia dnia

27 kwietnia 2013

28.04.2013r. - V NIEDZIELA WIELKANOCY

W TYGODNIU
– od środy mamy miesiąc maj - będziemy odprawiać maryjne nabożeństwa ze śpiewem litanii loretańskiej. W parafialnym kościele nabożeństwo majowe będzie odprawiane o godz. 18.00,przed Msza wieczorną. Zachowajmy zwyczaj śpiewania litanii z Loretto przy krzyżach i figurkach przydrożnych, gdzie jeszcze ten zwyczaj wystepuje. 1 maja odprawimy dodatkowo Mszę świętą o św. Józefie o godz. 9.00 z tej racji, że jest to dzień wolny od pracy. Dzieci klas drugich będą mieć katechezę przed I Komunią świętą w tym tygodniu normalnie a więc we wtorek i czwartek. W czwartek 2 maja o godz. 19.00 odprawiona będzie Msza w intencji tegorocznych maturzystów. Zapraszamy młodzież i ich rodziny. W piątek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w parafialnym kościele będą odprawione w tym dniu według porządku niedzielnego. Suma o godz. 11.30 sprawowana będzie za Ojczyznę oraz za druhów strażaków z całej Gminy z racji ich święta patronalnego przypadającego 4 maja.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Spowiedź z tej racji dla młodzieży przed bierzmowaniem będzie w czwartek  2 maja na pół godziny przed Mszą wieczorową. Odprawiający  pierwsze piątki miesiąca niech spowiadają się w piątek podczas wszystkich Mszy świętych. W pierwszy piątek do stałych chorych pojedziemy z sakramentami o godz. 9.00.

PRZYPOMINAMY – prosimy o wywieszenie flag narodowych na swoich posesjach: 2 maja gdy wypada święto flagi i 3 maja  na Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Msze polowe o urodzaje w poszczególnych wioskach będziemy odprawiać od przyszłego tygodnia. Pewna osoba złożyła ofiarę na Kościół w kwocie 200 zł. Na kaplicę cmentarną ostatnio złożono ofiary pieniężne z ul. Przemysłowej 9A i 9B oraz z ul. Akacjowej i Jaśminowej w kwocie 1.118 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym.

W minionym tygodniu zalaliśmy w budowanej kaplicy płytę stropową wraz z betonową barierką. Wydatkowaliśmy na ten cel: beton – 6.840 zł, robocizna – 8.000 zł, drut – 7.542 zł, śruby 712 zł, deski – 1.230 zł, stemple – 500 zł. Razem 24.824 zł.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE – powiadamiamy wszystkich parafian o konieczności zawierania do końca miesiąca kwietnia umów na odbiór śmieci ze swoich posesji. Obowiązek wywozu śmieci od 1 lipca tego roku został przerzucony na Gminy. Nie zawarcie takiej umowy grozi karą do 2.800 zł. Umowę taką można składać u sołtysa i w Urzędzie Gminy.