Filipa, Ignacego

Miłość winna nadawać wartość każdej chwili.
bł. Michał Sopoćko

Dz 18, 23-28 • Ps 47 • J 16, 23b-28 liturgia dnia

05 maja 2013

05.05.2013r. - VI NIEDZIELA WIELKANOCY

– od dziś, do środy włącznie obchodzimy Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne Dni Krzyżowe). Będziemy się modlić o błogosławieństwo dla wszelkiej ludzkiej pracy. W modlitwie powszechnej będą okolicznościowe wezwania.

W TYGODNIU – w  kalendarzu liturgicznym  w nadchodzącym tygodniu przypada: e środę święto św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msza wieczorna w tym dniu będzie Msza zbiorową za zmarłych Stanisławów i Stanisławy. Można ich zgłaszać do ostatniej chwili. Od piątku zaczniemy odprawiać nowennę do Ducha świętego. Za tydzień, 12 maja na Mszy o godz. 10.15 będziemy w naszej parafii przeżywać Uroczystość I Komunii św.

W związku z tym, ogłaszamy kilka spraw:

1. W czwartek w godz. po Mszy wieczornej będzie sprzątanie kościoła. Prosimy na nie z przyborami do sprzątania rodziców dzieci z klasy II c oraz tych,  rodziców z klasy II b i II a którzy dotychczas nie włączyli się w porządki w kościele.  Prosimy przybyć, nie zawieść – kościół na I Komunię musi być porządnie wysprzątany! Można już będzie zacząć stroić kościół na I Komunię świętą.
2. Ostatnie katechezy liturgiczne dzieci będą mieć we wtorek, środę i czwartek o godz.16.00. W środę na próbę z dzieci zapraszani są rodzice.
3. W Sobotę od godz. 10.00 będzie spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Wraz z dzieckiem idącym do I Komunii św. powinni przystąpić do Komunii św. rodzice, rodzice chrzestni i najbliższa rodzina.
4. Rodzice zbiorą się z dziećmi przed I Komunią pod kościołem za tydzień o godz.10.00. Prosimy nie zainteresowanych I Komunią a więc wiernych nie będących rodziną dzieci od I Komunii, aby przyjść na inne Msze święte. Bowiem rodzice z rodziną chcą sobie usiąść w ławkach.
5. Za tydzień  nie będzie wyjątkowo sumy; w Kotkowie  i  na Jasnej Górce Msze o godz.14.00

Zaczynamy odprawiać Msze święte polowe o urodzaje w poszczególnych wioskach. Takie Msze św. będą w tym tygodniu: we wtorek w Plucicach, w czwartek w Kolonii Plucice, w piątek w Bujniczkach. Prosimy o przygotowanie polowego ołtarza i przysłanie pojazdu po księdza na godz. 17.40. W czwartek po Mszy wieczornej będzie majowy Krąg Biblijny.

PRZYPOMINAMY - ofiarę pieniężną  w kwocie 2.130 zł na kaplice cmentarną złożyli parafianie z ul. Częstochowskiej. Gorąco dziękujemy. Polecamy do kupna i poczytania prasę katolicką: diecezjalny tygodnik NIEDZIELA  i majowy numer NASZEJ ARKI pod tytułem „Chwalcie łąki umajone-polskie tradycje maryjne”. W przyszły poniedziałek, 13 maja w Kotkowie obchodzić będziemy o godzinie 17.00 odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy tamtejszych parafian o poczynienie niezbędnych przygotowań do odpustu.