Wniebowstąpienie Pańskie, uroczystość

Dominika, Pankracego

Jezus powiedział: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do końca świata”.
Mt 28, 20

Dz 1, 1-11 • Ps 47 • Ef 4, 1-13 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

18 maja 2013

19.05.2013r. - NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

„Przybądź Duchu Święty"

DZISIAJ - przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny, a zaczyna się czas zwykły w ciągu roku. Na Mszy św. o godz. 11.30 Mszę świętą prymicyjną odprawi nasz parafianin wczoraj wyświęcony ks. Piotr Klekocinski. Księdzu Prymicjantowi na drogę życia i posługi kapłańskiej mówimy szczere  Szczęść Boże. Także dzisiaj o godz. 11.30 na Pociesznej Górce w parafii Bęczkowice obchodzony jest coroczny odpust.

W TYGODNIU - jutro drugi dzień „Zielonych Świąt” – święto NMP Matki Kościoła. Aby podkreślić świąteczny charakter tego dnia o godz. 9.00 będzie odprawiona dodatkowa Msza św. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada też: w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana; w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych – dzień odpustu w parafii Gomunice. Msze święte o urodzaje będą w tym tygodniu odprawione w następującym porządku: w poniedziałek w Sobakowie, we wtorek w Gorzkowiczkach, w środę w Szczepanowicach, w czwartek w Szczukocicach. Prosimy o pojazdy po księdza o godz. 17.40.

PRZYPOMINAMY - za tydzień przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej – dzień odpustu na Jasnej Górce w Czernie. Suma odpustowa odprawiona tam będzie o godz. 11.30.  Tamtejszych parafian prosimy o poczynienie przygotowań do odpustu: posprzątanie i ozdobienie kościółka i przygotowanie odpustowego obiadu.
Tuż przed odpustem na Mszy świętej o godz. 10.15 dzieci klas III będą mieć uroczystość Pierwszej Rocznicy Komunii świętej. Rodzice ubiorą te dzieci w stroje od I Komunii świętej albo zbliżone do nich. Próby liturgii w kościele dla klas III będą we wtorek i czwartek o godz. 16.30.W sobotę o godz. 17.00. będzie spowiedź tych dzieci.
Na dziesięć dni przed Bożym Ciałem podajemy trasę eucharystycznej procesji.  W tym roku pójdziemy z procesją Bożego Ciała ulicą Kościelną i zawrócimy przy skrzyżowaniu z ulicą Przemysłową. Ołtarze usytuowane będą w następujących miejscach:

I ołtarz – przy krzyżu w przecięciu z ul. Szkolną. Przygotują go parafianie z osiedla za szkołą.
II ołtarz –przy skrzyżowani z ul. Polną. Przygotują go parafianie z ulicy Polnej.
III ołtarz –przy skrzyżowaniu z ul. Przemysłową. Przygotują go parafianie z ul. Przemysłowej.
IV ołtarz – naprzeciwko Szkoły Podstawowej I Gimnazjum. Przygotują go parafianie z ul. Kościelnej.

Wyczytani parafianie zgłoszą się do parafii po stelaże ołtarzy i plansze eucharystyczne a  sami postarają się o płótna i kwiaty.
W przyszłą niedzielę odbędzie się w Radomsku Marsz dla Życia i Rodziny. W programie Msza w kościele św. Lamberta o godz. 11.30.o godz. 12.30 przemarsz do Parku świętojańskiego po czym piknik rodzinny fundowany przez samorząd radomszczański. Z naszego dekanatu pojedzie autokar z uczestnikami marszu. Wyjedzie spod kościoła o godz. 10.30. Chętnych zapisujemy w kancelarii. Zapraszamy do wyjazdu i do udziału w tym marszu. Dajmy świadectwo, że jesteśmy za życiem i za zdrową moralnie rodziną.
Kolonia Szczepanowice i Kolonia Bujnice złożyli na budowę naszej kaplicy cmentarnej kwotę 870 zł. Serdecznie dziękujemy. Kontynuujemy prace murarskie przy tej kaplicy.