Filipa, Ignacego

Miłość winna nadawać wartość każdej chwili.
bł. Michał Sopoćko

Dz 18, 23-28 • Ps 47 • J 16, 23b-28 liturgia dnia

25 maja 2013

26.05.2013r. - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

„Wierzę w Ciebie Boże żywy w Trójcy jedyny prawdziwy”

DZISIAJ – w dniu dzisiejszym przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dziś też jest Dzień Matki. Módlmy o błogosławieństwo dla naszych żyjących matek. Dla zmarłych prośmy o szczęśliwą wieczność. Na Mszy św. o godz. 10.15 przeżywać będziemy rocznicę I Komunii świętej, a w filialnym kościółku na Jasnej Górce w Czernie przypada odpust. Suma odpustowa będzie  odprawiona tam o  godz. 11.30.

W TYGODNIU – w najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, dawne Boże Ciało. W tym dniu, w kościele parafialnym odprawimy  Msze wg porządku niedzielnego, za wyjątkiem sumy. Po Mszy o godz. 10.15 wyruszymy w uroczystej procesji do czterech ołtarzy. Trasę procesji i usytuowanie ołtarzy podaliśmy już przed tygodniem – idziemy w tym roku z procesją ulicą Kościelną do skrzyżowania z ul. Przemysłową. Prosimy o przygotowanie ołtarzy – do odebrania w parafii są eucharystyczne plansze i stelaże ołtarzy. Zapraszamy do czynnego udziału w procesji całą asystę: obsadę do chorągwi, feretronów, poduszek, służbę liturgiczną, straż pożarną, orkiestrę dętą i wszystkich parafian. W procesji obowiązkowo wezmą udział w strojach pierwszo-komunijnych dzieci klas II dziękując Bogu za dar przyjętej w tym roku Eucharystii. Dziewczęta będą sypać przed Najświętszym Sakramentem kwiatki, chłopcy pójdą w szpalerze procesji.  Próba dziewczynek do sypania kwiatków będzie w środę o godz. 17.30. Parafian na trasie procesji prosimy o przystrojenie domów i okien. Przez całą oktawę Bożego Ciała będziemy urządzać procesję eucharystyczną wokół kościoła; przychodźmy jak najliczniej przez całą oktawę.
W tym tygodniu odprawimy Msze święte o urodzaje: w poniedziałek w Żuchowicach, we wtorek w Ryszardowie, w środę w Bujnicach. Prosimy o przygotowanie polowych ołtarzy i o pojazd po księdza o godz. 17.40.
W piątek do sanktuarium w Kałkowie odbędzie się pielgrzymka dzieci po I Komunii świętej wraz z rodzicami. Wyjazd spod kościoła o godz. 07.40. Dzieci niech mają strój od I Komunii i strój zwykły. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na ten wyjazd w drugim autokarze. Zapraszamy na tę pielgrzymkę.
W sobotę o nietypowej porze , bo o godz. 10.00 będzie mieć katechezę przed bierzmowaniem grupa młodsza z klasy III Gimnazjum.

PRZYPOMINAMY - polecamy parafianom do poczytania dzisiejszy numer NIEDZIELI, która prezentuje postaci nowo wyświęconych w tym roku księży w tym naszego neoprezbitera  Ks. Piotra Klekocińskiego. Zachęcamy bardzo do kupna tego katolickiego tygodnika.