Filipa, Ignacego

Miłość winna nadawać wartość każdej chwili.
bł. Michał Sopoćko

Dz 18, 23-28 • Ps 47 • J 16, 23b-28 liturgia dnia

01 czerwca 2013

02.06.2013r. - IX NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – po sumie odprawimy procesję eucharystyczną wokół kościoła jako  że mamy oktawę Bożego Ciała. W pozostałe dni oktawy procesja ta jest po Mszy wieczornej. Dzisiaj też w godzinach 17 - 18 będziemy w kaplicy wystawienia adorować Najświętszy Sakrament w łączności z Ojcem świętym Franciszkiem. Serdecznie zapraszamy do tej adoracji. Cały świat ma czuwać tej godziny przed Jezusem eucharystycznym.

W TYGODNIU – w czwartek mamy zakończenie oktawy Bożego Ciała. Na mszy wieczornej będzie błogosławieństwo wianków  z kwiatów i ziół oraz błogosławieństwo małych dzieci. Serdecznie zapraszamy mamy nawet z bardzo małymi swymi pociechami na specjalne błogosławieństwo.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień naszego parafialnego odpustu. Jedyny dzień w roku. W tym dniu odprawimy Msze święte w godzinach 7, 9 i 18.Świętujmy w tym dniu, zwłaszcza wieczorem po pracy i nauce. Msza o godzinie 18.00 będzie sumą odpustową na którą zapraszamy całą asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatków, strażaków, orkiestrę dętą jeśli będzie się mogła zebrać i wszystkich parafian. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca maja. Z tej racji spowiedź dla młodzieży przed bierzmowaniem będzie w czwartek od godz. 17.00, a dla odprawiających pierwsze piątki w piątek na godzinę przed sumą odpustową to jest też w godzinach 17 - 18. Do stałych chorych pojedziemy z sakramentami w piątek o godz. 10.00. W sobotę najbliższą o godz. 18.00 będzie mieć katechezę przed bierzmowaniem grupa starsza – klasa I ponadgimnazjalna. Bierzmowanie będzie 22 czerwca o godz. 19.00.

PRZYPOMINAMY – w minionym tygodniu kontynuowaliśmy  prace budowlane przy kaplicy cmentarnej. Mury kaplicy  pobudowane są już do drugiego stropu i więźby dachowej. Ale niestety kończą się już fundusze budowlane a przecież musimy koniecznie w tym  roku tę naszą kaplicę pokryć przed zimą dachem. Dlatego zwracamy się do parafian i do zbierających