Wniebowstąpienie Pańskie, uroczystość

Dominika, Pankracego

Jezus powiedział: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do końca świata”.
Mt 28, 20

Dz 1, 1-11 • Ps 47 • Ef 4, 1-13 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

08 czerwca 2013

09.06.2013r. - X NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ - kończymy obchody odpustu ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Po sumie urządzimy ostatnią w tym roku procesję eucharystyczną.

W TYGODNIU – w  kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w poniedziałek wspomnienie bł. Bogumiła biskupa, we wtorek wspomnienie św. Barnaby, Apostoła, w środę wspomnienie błogosławionych męczenników Ludwika Rocha Gietyngera i Maksymiliana Binkiewicza, prezbiterów i towarzyszy – dwóch pierwszych błogosławionych Kościoła Częstochowskiego, w czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala biskupa i męczennika, w sobotę wspomnienie bł. Jolanty zakonnicy.
We wtorek 11 czerwca na Jasnej Górze odbędzie comiesięczne czuwanie naszej archidiecezji. Wyjazd wszystkich chętnych autokarem spod kościoła o  godz.18.00. Zapraszamy do wyjazdu. W środę i w sobotę o godz. 18.00  odbędą  się  katechezy liturgiczne przygotowujące bezpośrednio do sakramentu bierzmowania klasy pierwsze ponadgimnazjalne. W czwartek na Mszy wieczornej odbędzie się w naszej parafii zjazd rocznikowych księży kolegów naszego księdza Zbigniewa. Zapraszamy parafian – przyjdźmy licznie, by pomodlić się za tych księży. Dziewczynki po I Komunii świętej wręczą tym księżom kwiaty. W piątek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się czerwcowe spotkanie Kręgu biblijnego.

PRZYPOMINAMY - w przyszłą niedzielę będzie głosił kazania na wszystkich Mszach świętych nasz ksiądz rodak pracujący w Arktyce kanadyjskie ks. Marcin Rumik przebywający obecne na urlopie W Ojczyźnie. Przybliży nam w ten sposób problematykę misyjną. Po Mszy wieczornej wyświetli na rzutniku multimedialnym zdjęcia z pracy na misjach. Po Mszach będzie można złożyć do puszek ofiarę pieniężną wspomagając jego pracę ewangelizacyjną.

OGŁOSZENIE NATURY SPOŁECZNEJ - w dniu 14 czerwca 2013r. to jest w piątek od godziny 14 w naszym Ośrodku Zdrowia odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych: tętniczych i żylnych oraz USG tarczycy. Koszt jednego badania wynosi 55 zł. Bliższe informacje w Przychodni.