Filipa, Ignacego

Miłość winna nadawać wartość każdej chwili.
bł. Michał Sopoćko

Dz 18, 23-28 • Ps 47 • J 16, 23b-28 liturgia dnia

15 czerwca 2013

16.06.2013r. - XI NIEDZIELA ZWYKŁA

„Odpuszczone są jej liczne grzechy”

DZISIAJ – na wszystkich Mszach świętych będzie głosił kazania nasz ksiądz rodak Marcin Rumik pracujący na misjach w Arktyce kanadyjskiej. Przybliży nam w ten sposób problematykę misyjną. Po Mszach będzie można złożyć ofiarę do puszek wspierając jego działalność ewangelizacyjną.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; piątek jest też dniem Miłosierdzia Bożego – wieczorem odprawimy Mszę  zbiorową o Bożym Miłosierdziu z  nowenną  i koronką. Katechezy przygotowujące bezpośrednio do bierzmowania będą w poniedziałek, środę i czwartek o godz.18. Spowiedź przed bierzmowaniem dla samej młodzieży i świadków bierzmowania będzie w piątek od godz. 17.00. Bierzmowanie zaplanowane jest w sobotę o godz. 19.00.

PRZYPOMINAMY – w poniedziałek po przyszłej niedzieli 24 czerwca odprawimy Mszę świętą zbiorową za zmarłych Janów i Janiny. Można ich zgłaszać składając dobrowolną ofiarę. W związku z letnią porą i upałami przypominamy parafianom  o właściwym, skromnym stroju na Mszach i nabożeństwach. Niestosowne jest przychodzenie do kościoła w podkoszulkach na ramiączkach, z gołymi plecami i w krótkich spodniach.

Ofiarę pieniężną w kwocie 700 zł złożyli parafianie z ulicy Przemysłowej nr 34. Dziękujemy zbierającym i ofiarodawcom. Prace budowlane przy kaplicy postępują ciągle naprzód. W ostatnich dniach przygotowany został szalunek i zbrojenie drugiego, górnego stropu. Zalejemy go jutro betonem.  Następnie będziemy już wznosić wiązanie dachowe. Musimy koniecznie przykryć w tym roku całą budowlę dachem. Ale niestety kończą się już fundusze na budowę. Nie możemy stanąć na tym etapie budowy. Dlatego bardzo, bardzo gorąco prosimy skarbników na poszczególnych wioskach i ulicach, gdzie nie było jeszcze w tym roku zbiórki o przeprowadzenie jej. Parafian prosimy o ofiarność. Ogromna większość parafian jest za tym by ta kaplica powstała – potwierdza to sonda na naszej stronie internetowej, by było gdzie przechować zmarłych do pogrzebu i odprawić sam pogrzeb, ale trzeba ją wesprzeć materialnie!