Filipa, Ignacego

Miłość winna nadawać wartość każdej chwili.
bł. Michał Sopoćko

Dz 18, 23-28 • Ps 47 • J 16, 23b-28 liturgia dnia

22 czerwca 2013

23.06.2013r. - XII NIEDZIELA ZWYKŁA

- w naszej parafii odprawimy ostatni raz przed wakacjami Msze święte według normalnego porządku niedzielnego z Mszą o godz. 10.15. Od przyszłej niedzieli przez całe wakacje tej Mszy z udziałem dzieci o godz. 10.15 nie będzie. Zapraszamy na inne godziny w ciągu dnia.

W TYGODNIU - jutro przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Z tej racji o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. zbiorową za zmarłych Janów i zmarłe Janiny. Można zgłaszać swoich bliskich  na te Msze do ostatniej chwili składając dobrowolną ofiarę.  W piątek o godz.  08.00 rano odprawimy Mszę świętą dziękczynną na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy uczniów,  wychowawców i wszystkich pedagogów. Będzie na tej Mszy świętej okazja do spowiedzi przed wakacjami. Wcześniej a dokładnie w czwartek od godz. 17.00 będziemy też spowiadać  uczniów z racji zakończenia roku szkolnego. Wszyscy uczniowie powinny rozpocząć wakacje z łaską Bożą w duszy. W sobotę przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu odprawimy Msze święte w parafialnym kościele w godz. 07, 09 i 18. W południe pojedziemy na odpust do Kamieńska. Taca z tego dnia nazywa się świętopietrzem i przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Dokładnie rok temu Ks. Arcybiskup Wacław Depo otrzymał od Ojca świętego paliusz – znak władzy metropolity. Polecajmy Go Bogu w pokornej modlitwie.

PRZYPOMINAMY - bliża się termin naszej pieszej pielgrzymki Na Jasną Górę. Podjęliśmy już przygotowania: pielgrzymka zgłoszona jest u Wojewody, opracowaliśmy pielgrzymkową ulotkę, objechaliśmy trasę pielgrzymki i załatwiamy gadżety: plakietki i plakaty. Prosimy parafian o podejmowanie decyzji na pielgrzymowanie i przygotowywanie wozów do przewozu bagażu. Zapisy na pielgrzymkę od najbliższego czwartku w kancelarii parafialnej.

W minionym tygodniu nasza Kuria Metropolitalna ogłosiła letnie zmiany wikariuszowskie. Nasz neoprezbiter  Ks. Piotr otrzymał nominacje na wikariusza parafii Zajączki koło Krzepic. Żaden z wikariuszy naszego dekanatu w tym roku nie ma zmiany parafii. Nie ma też żadnych zmian proboszczowskich.

Na kaplicę cmentarną złożone zostały ostatnio następujące ofiary: Gorzkowiczki i Józefina – 5.450zł, Szczukocice – 2.580zł, Kolonia Plucice – 1.660zł, Kolonia Żuchowice – 980zł, ul. Ogrodowa – 960zł, ul. Leonów - 710zł, pewna osoba - 500zł, Winczek Alfreda ul. Piotrkowska – 50zł. Bardzo serdecznie dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dzięki tym zbiórkom będziemy mogli wypłacić murarzy.