Filipa, Ignacego

Miłość winna nadawać wartość każdej chwili.
bł. Michał Sopoćko

Dz 18, 23-28 • Ps 47 • J 16, 23b-28 liturgia dnia

06 lipca 2013

07.07.2013r. - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU - w kalendarzu liturgicznym w tygodniu przypada:

- w poniedziałek wspomnienie Św. Jana z Dukli.
- w czwartek święto Św. Benedykta.
- w piątek wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu.
- w sobotę wspomnienie Św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

W czwartek 11 lipca w późnych godzinach popołudniowych dotrze do Gorzkowic na swój pierwszy nocleg piesza pielgrzymka z Piotrkowa Trybunalskiego. Prosimy pielgrzymów przyjąć z życzliwością. Plebania ugości wszystkie osoby duchowne.

PRZYPOMINAMY - w sobotę wyruszy nasza parafialna pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymka zacznie się Mszą św. w kościele parafialnym o godz. 6.30. Prosimy o przygotowywanie wozów do przewozu bagażu. Zapisy przyjmujemy w kancelarii. Prosimy się zapisywać, nie odkładajmy zapisów na ostatnią chwilę. We wtorek o godz. 19.00 zapraszamy osoby kierujące ruchem i inne osoby funkcyjne na spotkanie organizacyjne w salce na plebanii. Spowiedź dla wyruszających na pielgrzymkę będzie w piątek od godz. 17.00.

Na kaplicę cmentarną złożono ostatnio następujące ofiary: ul. Niska – 380 zł., ul. Wysoka – 590 zł., Ryszardów – 1.010 zł., p. Świerczyńska Elżbieta z ul. Polnej – 50 zł., pewna osoba z Gorzkowiczek – 100 zł. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

Zachęcamy do nabycia i poczytania prasy katolickiej szczególnie dzisiejszego numeru naszego Tygodnika Katolickiego NIEDZIELA.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE – 14 lipca w niedzielę, od godz. 10.00 do godz. 13.00 – odbędzie się honorowe oddawanie krwi, na parkingu w Rynku, koło pana Kucharskiego.