Filipa, Ignacego

Miłość winna nadawać wartość każdej chwili.
bł. Michał Sopoćko

Dz 18, 23-28 • Ps 47 • J 16, 23b-28 liturgia dnia

13 lipca 2013

14.07.2013r. - XV NIEDZIELA ZWYKŁA

– w imieniu parafii i kierownika pieszej pielgrzymki z Piotrkowa serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom którzy gościnnie podjęli pielgrzymów. Nasza parafialna pielgrzymka  jest w trasie na Jasną Górę. Juto ok. godz. 11.00 nawiedzi Kaplicę Cudownego Obrazu. We wtorek o godz. 09.00 przed Jasnogórskim Obrazem odprawiona będzie Msza św. za pielgrzymów i parafian. Zachęcamy do odwiedzenia naszej pielgrzymki. Powrót pielgrzymów będzie w czwartek tuż przed godz. 19.00

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury Biskupa i Doktora Kościoła, we wtorek wspomnienie N.M.P. z Góry Karmel czyli Matki Bożej Szkaplerzne - to na to święto podąża na Jasną Górę nasza piesza pielgrzymka, piątek jest trzecim w miesiącu i jest poświęcony kultowi Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 odprawimy w piątek Mszę do Miłosierdzia Bożego z Nowenną. Parafianie mający pogrzeby swych bliskich tej wiosny niech sprawdzą czy ich krewna osoba nie jest wymieniona  w intencjach nowenny.

PRZYPOMINAMY – bardzo, bardzo gorąco dziękujemy za pomoc i wszystkie ofiary na budowę naszej przedpogrzebowej kaplicy cmentarnej. W minionym tygodniu złożono na te kaplicę następujące ofiary: ul. 1000-lecia - 2420 zł, ul. 3 Maja - 825 zł. Indywidualne ofiary złożone w parafii : Jabłecka Krystyna – Gorzkowiczki - 100 zł, pewna rodzina - 100 zł. Liczymy na dalsze ofiary. Zbieramy już na dach kaplicy. Kryć ją będziemy szwedzką blachodachówką. Na najbliższy tydzień mamy obiecaną więźbę dachową. Umawiamy się już z dekarzami w kwestii porycia dachowego. Mała informacja: w kaplicy tej będzie możliwość przechowania osoby zmarłej w katafalku - chłodni od zgonu do pogrzebu oraz możliwość odprawienia Mszy pogrzebowej. Wraz z dużym chórem w kaplicy zmieści się sporo osób. Przy pogrzebach osób wspierających tę naszą inwestycję nie będą pobierane opłaty za przechowanie i chłodzenie ciała. Będą zaś takie opłaty w przypadku chowania osób przywożonych spoza parafii które nie wspierały budowy tejże kaplicy.

W najbliższą środę od godz. 08.30 planujemy rozbiórkę szalunków drugiego stropu kaplicy. Zapraszamy tych parafian, którzy może nie dysponują gotówką ,by ją złożyć na naszą inwestycję, a mogą to odrobić pracując przy kaplicy. Inne chętne osoby również zapraszamy. Trzeba przyjść z łomami, siekierami i młotkami. Chęć pracy proszę zgłosić w kancelarii we poniedziałek i lub wtorek.

Z prac gospodarczych – ostatnio została odmalowana parafialna ubikacja przy ul. Kościelnej. Z powodu dewastacji i niszczenia jej przez urządzających tam sobie libacje, ubikacja ta została oddzielona kratą i jest otwierana tylko na niedziele, święta i inne uroczystości przy kościele. W tym tygodniu położone też tam będą nowe płytki przy wejściu.