Wniebowstąpienie Pańskie, uroczystość

Dominika, Pankracego

Jezus powiedział: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do końca świata”.
Mt 28, 20

Dz 1, 1-11 • Ps 47 • Ef 4, 1-13 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

20 lipca 2013

21.07.2013r. - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

„Maria obrała najlepszą cząstkę”

DZISIAJ – bardzo gorąco dziękujemy pieszym pielgrzymom, którzy w miniony czwartek wrócili z Jasnej Góry. Dali dobre świadectwo wierze. Dziękujemy naszej orkiestrze dętej, że dołączyła do pielgrzymki. Urzędowi Gminy dziękujemy za podstawiony autobus dla orkiestry i pielgrzymów.

W TYGODNIU – w  kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w poniedziałek - wspomnienie św. MariiMagdaleny,
- we wtorek - święto św. Brygidy zakonnicy,
- w środę - wspomnienie św. Kingi dziewicy,
- w czwartek - święto św. Jakuba Apostoła, i wspomnienie św. Krzysztofa
- w piątek - św. Joachima i Anny rodziców N.M.P. - dzień wdzięczności i modlitwy za dziadków
emerytów i ludzi starszych. Odwiedźmy w ten dzień groby zmarłych dziadków, pomódlmy się tam i zróbmy porządek wokół grobów.

W czwartek  po Mszy świętej wieczornej w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa patrona kierowców i automobilistów będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych oraz modlitwy za kierowców i podróżujących. Prosimy podjechać na Mszę na sam plac kościoła i w pobliże kościoła. Po Mszy pobłogosławimy pojazdy i kierowców.

PRZYPOMINAMY – obywatelski Komitet Ustawodawczy „Wolna Niedziela” zbiera podpisy dla poparcia sejmowego ustawy zakazującej handlu w niedziele. Prosimy o składanie podpisów na drukach wyłożonych na stoliku za ławkami. Potrzebny jest numer pesel. Podpisy zbieramy cały tydzień aż do przyszłej niedzieli.

Katolicka wspólnota „Emmanuel” wraz z Referatem Duszpasterstwa Młodzieżowego w Częstochowie pragną zaprosić młodych  do uczestnictwa w Europejskim Forum  Młodych Rio in Częstochowa, które odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym. Młodzież będzie się duchowo jednoczyć z rówieśnikami, których  w dn. 23-28 lipca odwiedzi w Rio w Brazylii  papież Franciszek.

W minionym tygodniu w środę siedmiu mężczyzn społecznie rozebrało szalunki w budowanej przez nas kaplicy. Bardzo serdecznie im za to dziękujemy. Złożono anonimową ofiarę na kaplicy w kwocie 200 zł i 50 Euro. Bóg zapłać!